Tenistka Záhlavová-Strýcová chce po dopingovém trestu zpátky na bývalé pozice

Vyhrála grandslamovou juniorku a patřila už i do světové padesátky, jenže před časem si vzala přípravek na hubnutí, ve kterém byla zakázaná látka. Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová za to pykala půlročním trestem, a teď se snaží dostat zpátky na své někdejší pozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záhlavová-Strýcová (vpopředí) se Zakopalovou triumfovaly v Hertogenboschi | Zdroj: ČTK

Pomoct jí k tomu může i turnaj Sparta Prague Open, ve kterém má za sebou vítěznou premiéru v soutěži deblistek, a ve kterém se ve středu představí i v soutěži singlistek.

Na tenisový turnaj se přišlo podívat nebývale mnoho lidí na to, že odpoledne se ve stejnou dobu hrál rozhodující zápas o postup do čtvrtfinále mistrovství světa mezi českými a norskými hokejisty. A těšilo to i samotné tenistky.

„Já jsem hrozně ráda, že lidé přišli a fandili, bylo to opravdu moc příjemné. Jsem hlavně happy, že jsem zase zpátky v tenise, v tom cirkuse, a že můžu hrát taky doma,“ pochvalovala si divácký zájem Barbora Záhlavová-Strýcová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Barborou Záhlavovou-Strýcovou natočil reportér Jaroslav Plašil

Návrat na kurty si užila se vší parádou, má za sebou velmi úspěšný turnaj v Trnavě, kde vyhrála. To jí prý sice dodalo sebevědomí, ale je to pro ni už minulost a chce se dívat před sebe. Aktuálně k prvnímu kolu na Sparta Prague Open.

Barbora Záplavová-Strýcová se musí zpět na vrchol dostat vlastními silami. Bývala zvyklá na úplně jiné pozice ve světovém žebříčku. Ale chce se o návrat porvat.

„Popravdě, je to těžké, bude to dlouhá cesta, ale protože se chci vrátit a dokázat si, že mám na to, abych se vrátila aspoň tam, kde jsem byla, musím se na to fyzicky i psychicky připravit. Turnaj v Trnavě mi ukázal, že dělám věci dobře. Já se na tu cestu těším,“ ujišťuje okolí i sebe samu česká tenistka.

Distanc měl i pozitivní stránky

Lhala by, kdyby tvrdila, že její návrat na kurty mezi soupeřky byl po dopingovém trestu jednoduchý. Někdy má prý i pořád strach, ale pomáhá jí, že tenis je sport, který má moc ráda.

„Někdy budu nahoře a někdy dole, ale chci si to užívat. Ten půlroční distanc nebyl zezačátku moc jednoduchý, ale má to i svoje pozitivní stránky, od tenisu jsem si odpočinula a nabrala nové síly,“ popisuje Barbora.

Zpočátku prý dokonce přemýšlela o tom, jestli se k tenisu chce vůbec vrátit, ale tohle období naštěstí netrvalo moc dlouho. I když je v ní pořád vědomí, že se na ni možná budou někteří lidé koukat skrz prsty.

„Jejich myšlení v tomhle směru neovlivním, takže je pro mě nejlepší nad tím nepřemýšlet. Samozřejmě že mě to někdy napadne, ale zabývat se tím, to je ztráta energie. A tu já teď potřebuju jinde, je mi už sedmadvacet a tělo to někdy cítí,“ směje se Barbora Záhlavová-Strýcová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme