Tenistka Záhlavová-Strýcová postoupila v Antverpách do semifinále

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová pokračuje ve výborných výkonech na turnaji v Antverpách. Po vítězství nad Němkou Barthelovou 6:2, 6:2 postoupila do semifinále.

Barbora Záhlavová-Strýcová postoupila do 3. kola Australian Open

Barbora Záhlavová-Strýcová postoupila do 3. kola Australian Open | Zdroj: Reuters

Do utkání vstoupila česká hráčka sebevědomě a rychle vedla 3:0, když hned dvakrát sebrala soupeřce podání. Barthelové se sice také povedlo sebrat české tenistce servis a snížit na 1:3, ale Záhlavová-Strýcová pokračovala ve velkém stylu a odskočila až na 5:1.

V dalším gamu první sadu při svém podání za 41 minut ukončila. Průběh druhého setu nebyl tak jednoznačný, ale nakonec dopadl stejně.

Až do stavu 2:3 se Barthelová držela v kontaktu, ale poslední čtyři gamy patřily české hráčce.

Barbora Záhlavová-Strýcová nakonec proměnila hned první mečbol a zaslouženě postoupila mezi nejlepší čtyři. V semifinále střetne s vítězkou utkání mezi Slovenkou Cibulkovou a Němkou Petkovičovou.