Tenistka Zakopalová si v Hobartu zahraje semifinále

Tenistka Klára Zakopalová postoupila do semifinále turnaje v australském Hobartu. Pátá nasazená Češka zvládla během jednoho dne odehrát dva zápasy, když nejprve ve 2. kole porazila Italku Albertu Briantiovou a poté vyřadila nasazenou jedničku Francouzku Marion Bartoliovou. O postup do finále se Zakopalová utká s domácí Jarmilou Grothovou.

Zakopalová měla zápas druhého kola odehrát už včera, ale kvůli dešti se v Hobartu během úterý a středy odehrát jediný zápas. Česká tenistka nejprve porazila Briantiovou 1:6, 6:4 a 6:2. O pár hodin později nastoupila proti turnajové jedničce Bartoliové a zvítězila 6:4 a 6:2.

Soupeřkou Zakopalové v boji o finále bude australská hráčka slovenského původu Jarmila Grothová, která ve čtvrtfinále vyřadila Italku Vinciovou 6:1 a 6:2. Pokud Zakopalová zvítězí, zahraje si finále turnaje WTA pojedenácté v kariéře. Ve druhém semifinále se utká Američanka Matteková-Sandsová s Číňankou Šuaj Pcheng.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Zakopalová (5) - Bartoliová (1-Fr.) 6:4, 6:2, Matteková-Sandsová (USA) - Kerberová (8-Něm.) 6:4, 6:4, Grothová (Austr.) - Vinciová (It.) 6:1, 6:2, Šuaj Pcheng (Čína) - Erraniová (It.) 6:1, 6:3