Tenistka Zakopalová si v Palermu zahraje semifinále

Český tenista Jan Hernych nezvládl dobře rozehraný zápas s Australanem Lleytonem Hewittem a po porážce 7:6, 4:6 a 2:6 končí na turnaji v Newportu ve čtvrtfinále. Naopak česká tenistka Klára Zakopalová si v Palermu zahraje semifinále po výhře nad Němkou Dinah Pfizenmaierovou 7:5, 6:7 a 6:1.

Tenistka Klára Zakopalová

Tenistka Klára Zakopalová | Zdroj: Reuters

Jan Hernych se s Hewittem utkal posedmé v kariéře a poprvé ho mohl porazit. V prvním setu vybojoval v tie-breaku vítězství, jenomže ve druhém setu dvakrát přišel o vedení a prohrál 4:6. Rozhodující sadu zvládl zkušený Australan s přehledem a Hernycha ve čtvrtfinále vyřadil.

V semifinále se Hewitt utká s americkým tenistou Johnem Isnerem. Ve druhém zápase o finále na sebe narazí Francouz Nicolas Mahut a Michael Russell z USA.

Dařilo se naopak české tenistce Kláře Zakopalové, která si letos podruhé zahraje semifinále. Na turnaji v Palermu zvládla čtvrtfinálovou bitvu s Němkou Dinah Pfizenmaierovou, když po dvou vyrovnaných setech v tom rozhodujícím soupeřku doslova rozdrtila a povolila jí uhrát jediný game.

Ve čtvrtfinále vypadla v Palermu další česká tenistka Renata Voráčová, která podlehla Španělce Estrelle Cabezaové po setech 5:7 a 4:6. Voráčové se nedařilo ani v semifinále čtyřhry, kde společně s Barborou Záhlavovou-Strýcovou podlehly sestrám Plíškovým 7:5, 5:7 a 8:10.

Tenisový turnaj mužů v americkém Newportu (tráva, dotace 519.775 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Hewitt (4-Austr.) - Hernych (ČR) 6:7 (3:7), 6:4, 6:2, Isner (2-USA) - Karlovič (Chorv.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3).
Semifinálové dvojice: Mahut (Fr.) - Russell (USA), Isner - Hewitt.

Výsledky tenisového turnaje žen v Palermu:

Erraniová (1-It.) - Solerová (7-Šp.) 6:4, 6:0.
Semifinálové dvojice: Vinciová - Cabezaová, Zakopalová - Erraniová.

Čtyřhra - semifinále:

Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) - Voráčová, Záhlavová-Strýcová (3-ČR) 5:7, 7:5, 10:8.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít