Tenistku Kvitovou a fotbalistu Šmicera pojí turecký Istanbul

Česká tenistka Petra Kvitová zahájila přípravu na závěrečnou část sezony, ve které ji ještě čeká Turnaj mistryň, exibiční utkání s Marií Šarapovovou a finále Fed Cupu. Tréninkový dril si zpestřila účastí na nevšední modní přehlídce, na kterou si pro změnu od přípravy národního týmu odskočil i manažer fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

Vladimír Šmicer i Petra Kvitová toho mají hodně společného, a nejen to, že jsou oba hosty známé módní expertky Anny Motlíkové na přehlídce v nově otevřeném salonku žižkovského vysílače.

Do tureckého Istanbulu odtud sice nedohlédnou, za to si dobře vzpomínají jak velkého úspěchu tam oba dosáhli. On tam s Liverpoolem před lety vyhrál fotbalovou Ligu mistrů, ona pro změnu tenisový Turnaj mistryň.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou a Vladimírem Šmicerem mluvil na Žižkovské věži Jaroslav Plašil

„Je to příjemné spojení. Takové vzpomínky se oživují příjemně a vyhrát Turnaj mistrů je určitě na stejné úrovni jako vyhrát Ligu mistrů,“ říká Vladimír Šmicer, který přiznává, že výkony Petry Kvitové pozorně sleduje.

„Samozřejmě, jsme i tenisový národ. Ten tenis byl vždycky takový únik z komunismu a je to i masově rozšířený sport v Čechách. Od té doby, co Petra vyhrála Wimbledon, tak je prostě legenda. Vyhrát Turnaj mistrů je nejvíc,“ pokračuje Šmicer.

Petra Kvitová s tím souhlasí, poznala to i v létě, když se pokoušela wimbledonské vítězství obhájit. Na druhou stranu, teď už zase ví, jaké to je přijet na velký turnaj v takové roli, a věří, že ji to v Istanbulu pomůže.

„Tohle jsem zažila ve Wimbledonu a vím jaké to je. Těším se na ty všechny zápasy a všechno kolem,“ těší se do Istanbulu Petra Kvitová, která se po střevní viróze a lehčím zranění naplno začala na Turnaj mistrů i následné finále Fed Cupu připravovat.

Tady už se cesty české tenistky a Vladimíra Šmicera rozcházejí, protože manažer národního týmu před sebou s fotbalovou reprezentací zdaleka tak atraktivní program nemá.V nejbližších kvalifikačních zápasech s Maltou a Bulharskem může výběr kouče Michala Bílka mnohem více ztratit než získat.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme