Tenistku Petru Kvitovou čekají dva vrcholy sezony

Schody žižkovského vysílače už zdolávali cyklisté na speciálním kole nebo fotbaloví žongléři s míčem na noze. Až do třetího patra televizní věže se dostala i nejlepší česká tenistka Petra Kvitová, i když bez rakety a tenisáku. A ne pěšky, ale výtahem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

Petra Kvitová přijela jako host známé módní expertky Anny Motlíkové, která v žižkovském vysílači našla inspiraci nejen pro svou přehlídku. Na své poslední výsledky z Asie, kde ji trápily zdravotní problémy, by se Petra Kvitová ráda podívala s nadhledem.

„Vždy je to nahoru dolů a u mě to teď bylo dolů snad jen na chvilku a teď už by to mohlo být zase dobré. Istanbul a Fed Cup se neopakuje tak často, takže tam se pokusím hrát to nejlepší,“ naráží Petra Kvitová na dva tenisové vrcholy sezony, které nevyžadují žádnou speciální motivaci, a na kterých by česká tenistka ráda uspěla navzdory zápasovému výpadku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V útrobách žižkovské věže mluvil s Petrou Kvitovou Jaroslav Plašil

Letos na rozdíl od loňska nemohla na turnaj do Lince, a tak v uvozovkách pouze trénuje. Na druhé straně zase ušetří síly, a to se ji může po zdravotních problémech, které se na ni při asijském turné nalepily, hodit.

„Nebylo mi úplně nejlépe, asi to byla nějaká střevní viróza. Kdybych teď třeba jela do Lince, tak úplně nevím, jak by to tam vypadalo. Od včerejška jsem začala trénovat v hale v Prostějově a už jsem zdravá a nic mě teď nebolí. Takže doufám, že to natrénuji,“ věří Petra Kvitová.

Aby byla Petra Kvitová co nejlépe připravená, bude teď častěji než jindy využívat mužské sparingpartnery, a doufá, že se opět potvrdí, že v hale hrát umí. Vždyť loni vyhrála pod střechou 21 zápasů v řadě včetně všech na Turnaji mistryň i v týmovém Fed Cupu, což by teď česká tenistka ráda zopakovala.

Ale nebere to tak, že úspěch na druhé akci podmiňuje povedeným vystoupením už na té první. "Já myslím, že budu na Fed Cup dobře ‚nalazená‘ tak jako tak," mluví o svých tenisových vrcholech symbolicky zhruba 70 metrů nad zemí, ve třetím patře žižkovkého vysílače Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme