Tenistky Hradecká s Hlaváčkovou se pomalu blíží ke třetímu finále na velkém turnaji v řadě

Kouzlo deblového páru Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká působí také na soupeřky v New Yorku. Po grandslamovém a olympijském Wimbledonu bojují české tenistky o třetí finále na významné akci v řadě. Navíc i díky čerstvým výsledkům na US Open mají hodně velkou naději, že v říjnu společně poletí na Turnaj mistryň v Istanbulu pro čtyři nejlepší páry světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Hlaváčková už je v New Yorku mezi šestnácti singlistkami | Zdroj: Reuters

Lucie Hradecká na svou kamarádku a spoluhráčku leccos vyzradí, a teď třeba i to, že už Andrea Hlaváčková s účastí v Istanbulu tak nějak počítá. „Došel mi e-mail: Poslala jsem ti letenku, abys viděla, jakým letadlem tam letím.“

„Já bych to uvedla na pravou míru. Dělala jsem celkově letenku, do které jsem to musela nějak zahrnout. Dá se to zrušit, takže úplně stoprocentně si tím ještě jistá nejsem,“ vysvětluje Andrea Hlaváčková, ale čirý pragmatismus je na místě, i pokud jde o samotnou účast v Istanbulu.

Český pár je v průběžné tabulce třetí, na nepostupovou pátou pozici má k dobru skoro 2000 bodů. Navíc teď může svou pozici ještě vylepšit, protože po grandslamovém a olympijském Wimbledonu útočí na své třetí finále na velké akci v řadě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oštěpařka Špotáková cítí životní formu a znovu zkusí sedmiboj. Sází také na středoškoláky

„Bude to hodně těžký debl, přestože ten pár není známý, tak z nějakého důvodu se do semifinále dostaly. Musíme si na ně opravdu dát pozor, protože obě hrají debla hodně dobře,“ popisuje soupeřky Andrea Hlaváčková.

A je i konkrétní: „Jsou to holky, které spolu nehrají. Ale se Ših už jsme jednou prohrály, teď jsme ji porazily. Je to strašně nevyzpytatelná holka, u které nikdy nevíte, co na kurtu předvede. A Medina je dost podobná. Debla strašně umí, je zkušená.“

Tchajwansko-španělský pár Ših - Garigguesová to dokázal třeba ve třetím kole, kdy vyřadil nejvýše nasazené Američanky Huberovou a Raymondovou.

Přesto se českým tenistkám naskytla zajímavá příležitost. Předbíhat události se sice nemá, ale vzhledem k bilanci 0:5 nemusí znít úplně špatně, že už v turnaji nehrají olympijské vítězky - americké sestry Williamsovy, ještě před pár dny potenciální finálové soupeřky.

„Osobně jsem se na druhou půlku pavouka nedívala, tady je těžké každé kolo. Některé holky tady porazily určité favoritky. Uvidíme, jak se proti nim bude hrát. Na potenciální finále jsme ještě nemyslely,“ říká Andrea Hlaváčková.

Spolu s Hradeckou už ale i tak potvrdily, že jsou v současnosti jedním z nejlepších párů světa. S to bez ohledu na povrch, na kterém se zrovna hraje.

„Letos jsme dovršily semifinále na každém grandslamu, což je úžasné. Je vidět, že na každém povrchu se s tím dokážeme poprat, přizpůsobit se,“ ráda připomíná Andrea Hlaváčková.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme