Tenistky po roce čeká obhajoba titulu ve Fed Cupu, čtyřhra by mohla být výhodou

Byla úplně poslední, kdo loni při vítězném finále Fed Cupu v Rusku udeřil do míče. Rána Lucie Hradecké tehdy v Moskvě znamenala proměněný mečbol a následnou obrovskou radost celého týmu. Teď, přesně po roce, touží české hráčky před zápasem proti Srbsku po dalším titulu, včetně zmíněné tenistky, která tehdejší euforii spustila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Kvitová při tréninku na finále Fed Cupu v moskevské Olympijské hale | Foto: Jaroslav Plašil

„Plánovala jsem, že se na celou tu čtyřhru někdy podívám, ale nikdy se mi to nepovedlo, vždycky jsem viděla jen některé části. Ale ten poslední úder, ten jsem viděla mockrát,“ líčí Lucie Hradecká.

Při té vzpomínce naskakuje husí kůže ještě teď, i když zdá se, že všem, jen ne Lucii Hradecké, která si loňské finálové utkání ještě neměla ani pořádně čas prohlédnout. Teď věří, že rok starý zážitek přebije čerstvější radost, ke které by ona sama opět po roce chtěla přispět. I když to bude za cenu probděné noci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pokud dojde na čtyřhru, mají Češky velkou šanci obhájit titul

„Většinou se mi před důležitými zápasy hůře spí, koukám do zdi a počítám, kolik je na ní škrábanců. Hlava pořád jede, přemýšlí, co bude, kdy bude, jak to bude,“ přiznává Lucie Hradecká, která může mít těžké usínání hlavně ze soboty na neděli.

Právě během druhého fedcupového dne se totiž rozhodne, a je klidně možné, že to bude až závěrečná čtyřhra, která určí vítěze. S tím rozdílem, že místo Květy Peschkeové si ji letos zahraje Andrea Hlaváčková.

„Už to nebude takové nováčkovství, že nebudu vědět, co na kurtu dělat, ale už jsem si to jednou prožila, už vím, co na kurtu dělat. Tehdy jsem tam měla vedle sebe oporu, protože Květa už Fed Cup hrála, tentokrát to bude jiná zodpovědnost. Pro Andreu to bude premiéra, když na to přijde,“ říká Lucie Hradecká, a vzhledem k letošní skvělé sezoně sehraného deblového páru H a H, by to rozhodně nemusela být špatná zpráva, kdyby na to doopravdy přišlo. Nerozhodný stav 2:2 před závěrečnou čtyřhrou by bral i kapitán Petr Pála.

„Žádný bod není nikdy jasný, ale určitě bych uvítal, kdybychom se dostali do čtyřhry. Už jen proto, že s ní máme dost velké zkušenosti, většinu jsme vyhráli a pokaždé jsme měli mečbol,“ naráží kapitán na jedinou výjimku, kterou byl předloňský nešťastně prohraný semifinálový duel se Spojenými státy, jinak všechny ostatní mečboly české deblistky v éře Petra Pály proměnily.

Dnes se o totéž budou snažit od stavu 0:0 na zápasy singlistky, od 13:30 Lucie Šafářová v utkání se srbskou jedničkou Ivanovičovou a zhruba o další dvě až tři hodiny později také Petra Kvitová v duelu s dvojkou soupeřek Jankovičovou.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme