Tenistky si v Kanadě zvykají na netradiční podporu. Kapitán je pořád po ruce

České tenistky mohou po dvou sobotních výhrách už v prvním dnešním singlu rozhodnout o svém postupu do semifinále. Pro Karolínu Plíškovou i Terezu Smitkovou šlo o vítězné premiéry v týmové soutěži, ve které si zvykaly i na dříve nepoznané věci. Třeba na stálou pomoc na hráčské lavičce, kterou na turnajích nemají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolíná Plíšková si plácá s kapitánem Petrem Pálou. Svoji premiéru ve Fed Cupu zvládla | Zdroj: ČTK

„Pravidlo na okruhu WTA, zavolat si jednou trenéra, mi vyhovuje. Když chci, tak si ho zavolám,“ přiznává Karolína Plíšková.

Tenistky jsou z turnajů zvyklé, že si mohou během zápasu pozvat na lavičku trenéra. Ale aby tam seděl celou dobu, jako teď kapitán Petr Pála ve Fed Cupu, to zažily prvně.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky se přiznávají, že by neustálou přítomnost kapitána na lavičce během zápasů Fed Cupu klidně oželely

„Může mi poradit i po dvou gamech, může mi poradit a říct, co si myslí on. Je to určitě dobré, ale do běžných turnajů bych to nechtěla,“ přiznává Karolína Plíšková.

Během duelu s Kanaďankou Francoise Abandovou se ale nezdálo, že by české jedničce společné debaty nějak ubližovaly. Spíše naopak. Plíšková byla na lavičce dost často samý úsměv.

„Dělala jsem zbytečné chyby, vždy jsem přišla na lavičku a říkala, že jsem šílená a nemožná. Kapitán říkal, že nejsem, vždyť vedu,“ popisovala dvaadvacetiletá rodačka z Loun.

Porážka by se rovnala katastrofě, říká Plíšková po vítězném debutu ve Fed Cupu

Číst článek

Druhá reprezentantka Tereza Smitková se na lavičce tolik neusmívala. Její zápas byl sice podobně jednoznačný jako ten české jedničky, ale česká tenistka si často starostlivě prohlížela puchýř na pravé ruce, který ji trochu trápil v týdnu během tréninků.

Pála si dává pozor na to, co říká

„V nově narostlé kůži se mi v ďolíčku udělal další malinký puchýř. Zase mi prasknul a malinko mě to štípalo. Dalo se s tím ale v pohodě hrát,“ upřesnila Smitková, která je na turnajích na lavičce raději sama bez trenéra.

„Je to individuální sport a každý hraje za sebe. Trenér může na WTA jednou vstoupit, ale ani kdyby tam nemohl, tak by mi to nevadilo,“ dodala rodačka z Hradce Králové.

„Člověk to nechce zkazit. Přemýšlí, aby hráčce nezahltil hlavu nějakými nesmysly. Zatím to jde ale dobře, holky mi pomohly svými výkony i komunikací na lavičce. Zaslouží chválu,“ říká po vydařených premiérách kapitán Petr Pála.

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme