Tenistky Siniaková s Krejčíkovou mají na US Open připravený vítězný tanec

Český tenis může mít v budoucnu další skvělý deblový pár. Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková tvoří dohromady hodně silnou dvojici. Talentované hráčky spolu ještě mezi juniorkami neprohrály, a teď to chtějí potvrdit i na třetím grandslamu v řadě. Na US Open do New Yorku dorazily po vydařeném turnaji v Kanadě doslova na poslední chvíli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juniorská tenistka Kateřina Siniaková | Foto: Jaroslav Plašil

Tohle zpoždění mohlo české tenistky hodně mrzet, nakonec ale po přeletu z Kanady všechno zvládly a ještě před uzávěrkou se stihly do juniorské čtyřhry přihlásit.

Byl by to hodně smutný příběh, kdyby se jim to nepovedlo. Protože už obě chtějí hrát jen mezi dospělými ženami, zvažovaly, jestli se do Severní Ameriky vůbec vydají, a vlastně jen příležitost vyhrát společně i třetí grandslamový turnaj v řadě je k cestě přes oceán přesvědčila.

„Doufáme, že se nám to zase povede,“ shodují se Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, které jsou momentálně trojkou a čtyřkou světového žebříčku v singlech, který pochopitelně preferují, ale v páru mezi mladými deblistkami nemají konkurenci. I když na sebe tak trochu zbyly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Juniorské tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková chtějí na US Open titul ze čtyřhry, oslavný taneček už mají připravený

„V Paříži jsem nemohla nikoho najít a ona mi řekla, že taky nikoho nemá. Tak jsme to zkusily a ono to šlo,“ říká Barbora Krejčíková, která společně s Kateřinou Siniakovou ještě žádný juniorský zápas čtyřhry neprohrála.

Kromě zmíněné Paříže dokázaly vyhrát grandslam i ve Wimbledonu, před třemi lety získaly titul v Miláně, ten zatím poslední v Montrealu, kde proti sobě dokonce hrály i finále dvouhry. A jaké to bylo porážet deblovou partnerku?

„Bylo to hrozné. Před zápasem teda sranda a všechno v pohodě, pak na kurtu už to bylo horší. Hrajete proti parťačce v deblu, proti kamarádce, to je prostě nepříjemné.“

Vzácné přátelství

Ale kamarádský vztah zmíněný zápas prý nijak nenarušil, říká poražená z tohoto duelu Kateřina Siniaková, která kolem sebe ve světě tenisu mnohem častěji cítí rivalitu než přátelství, a tak i vztah se svou deblovou spoluhráčkou považuje za něco vzácnějšího.

„Co se mi tak stávalo, tak některé Češky, ale i cizinky, se kterými jsem měla hrát, mě v den zápasu ani nepozdravily. Záleží to na povaze, někdy v tom sehraje roli i závist,“ všimla si Kateřina Siniaková.

Berdych na US Open končí. V osmifinále podlehl Švýcaru Wawrinkovi

Číst článek

„Holky v šatně se mezi sebou baví normálně, ale kdo ví, jestli je to upřímné, nebo ne,“ myslí si Barbora Krejčíková, které se jen tak mimochodem letos jako jediné povedlo porazit současnou dívčí jedničku, Švýcarku se slovenskými kořeny Belindu Bencicovou.

Teď si ale užívá přítomnosti, stejně jako Kateřina Siniaková. Obě totiž startují mezi juniorkami naposledy, a tak by se rády rozloučily pěkným výsledkem, v ideálním případě takovým jako před týdnem v kanadském Montrealu. Oslavný taneček, který tam fanouškům po svém dvojnásobném triumfu předvedly, by si prý i tady na US Open rády zopakovaly.

„Něco bychom k tomu ještě přidaly a vítězství bychom si vychutnaly,“ plánuje Kateřina Siniaková.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme