Tenistky Strýcová a Siniaková v Birminghamu postoupily, Smitková a Cetkovská skončily

Na tenisovém turnaji v Birminghamu se z českých tenistek dařilo Barboře Strýcové a Kateřině Siniakové, které postoupily do 2. kola. Naopak hned v úvodním utkání prohrála Tereza Smitková i Petra Cetkovská.

Barbora Záhlavová-Strýcová přešla ve Wimbledonu do osmifinále přes favorizovanou Číňanku Li Na | Zdroj: Reuters

Barbora Strýcová nastoupila proti Rumunce Niculescuové a celkem přesvědčivě získala první sadu. Dařilo se jí na podání a hned v úvodním gamu dokázala proměnit brejkbol. To samé zopakovala i v sedmé hře a set vyhrála 6:2.

Ve druhém se Rumunka zlepšila na servisu a dařilo se jí o poznání více i při podání Strýcové. Ve čtvrtém gamu proměnila druhý brejkbol a set vyhrála 6:3.

Třetí sada byla kopií úvodního dějství. Strýcová získala hned první podání soupeřky, dostala se do vedení 3:0. V osmé hře vedla při podání Niculescuové 40:0 a třetí mečbol dokázala proměnit.

Kateřina Siniaková ztratila s Němkou Petkovičovou první set, když vedla 3:1, ale pak prohrála čtyři gamy v řadě a soupeřka už vedení 5:3 nepustila.

Druhý set zcela ovládla Siniaková, která od stavu 1:1 nedovolila Petkovičové ani jednu hru, ale ve třetí sadě se bojovalo o každý míček.

Set trval o minutu déle než předchozí dva dohromady. Každá hráčka ztratila jednou servis a o vítězce musel rozhodnout až dramatický tiebreak. Ten nakonec získala v poměru 7:4 Siniaková.

Jiří Veselý ani Lukáš Rosol neprošli do 2. kola na tenisovém turnaji v Halle

Tereza Smitková nastoupila proti Jankovičové ze Srbska a o výsledku obou setů rozhodly páté gamy, ve kterých prohrála česká tenistka svoje podání. Ve druhém setu ještě odvrátila Smitková dva mečboly, ale třetí možnost k ukončení zápasu už Jakovičová využila.

Petra Cetkovská prohrála s Novozélanďankou Erakovicovou také ve dvou setech. První sada se rozhodla v desáté hře, když Erakovicová podruhé v utkání prorazila české tenistce podání a využila hned první setbol k výhře 6:4.

Ve druhém setu Cetkovská rychle prohrávala 0:3 a nedokázala průběh zápasu zvrátit. Naopak v osmé hře podruhé ztratila servis a za 32 minut prohrála druhou sadu 2:6.

Výsledky tenisového turnaje žen v Birminghamu

Dvouhra - 1. kolo: Jankovičová (15-Srb.) - Smitková (ČR) 6:4, 6:4, Erakovicová (N. Zél.) - Cetkovská (ČR) 6:4, 6:2, Azarenková (12-Běl.) - Lepchenková (USA) 7:6 (9:7), 6:4, Kuzněcovová (13-Rus.) - Knappová (It.) 7:6 (7:4), 5:7, 6:2, Garciaová (16-Fr.) - Mariaová (Něm.) 6:2, 2:6, 7:6 (8:6), Dijasová (Kaz.) - Bondarenková (Ukr.) 7:6 (9:7), 7:6 (7:5), Kruničová (Srb.) - Watsonová (Brit.) 7:6 (7:5), 6:4, Doiová (Jap.) - Puigová (Portor.) 6:4, 6:1, Babosová (Maď.) - Vinciová (It.) 6:2, 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), Strýcová (10-ČR) - Niculescuová (Rum.) 6:2, 3:6, 6:2, Mladenovicová (Fr.) - Riskeová (USA) 6:3, 7:6 (9:7), Bencicová (Švýc.) - Lučičová-Baroniová (Chorv.) 7:5, 6:3, Siniaková (ČR) - Petkovicová (7-Něm.) 4:6, 6:1, 7:6 (7:4).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít