Tenistky Záhlavová-Strýcová i Šafářová postoupily v Dauhá do osmifinále

Českým tenistkám skvěle vyšel vstup do turnaje v Dauhá. Barbora Záhlavová-Strýcová porazila ve dvou setech Němku Lisickou a Lucie Šafářová si stejným poměrem poradila s Australankou Stosurovou. Obě tak postoupily do osmifinále, do kterého zasáhne i Petra Kvitová. Ta měla v 1. kole volný los.

Fed Cup 2014, tenis, Lucie Šafářová

Fed Cup 2014, tenis, Lucie Šafářová | Foto: Filip Jandourek

Záhlavová-Strýcová dokázala v prvním setu třikrát sebrat podání své soupeřky. Podařilo se jí to hned v úvodním gamu a celkem si během úvodní sady vypracovala čtyři brejkboly.

Na druhou stranu sama dvakrát o servis přišla a tak byl první set dramatický až do konce. Naštěstí česká tenistka dokázala při svém podání využít hned první setbol.

O vítězství ve druhém setu se rozhodovalo za stavu 3:3. Záhlavová-Strýcová vyrovnala z 1:3 a v sedmém gamu proměnila brejk. Tím získala důležitou sedmou hru.

V dalším průběhu už byla česká tenistka na podání suverénní, dvakrát předvedla čistou hru a po hodině a 47 minutách utkání ukončila. V osmifinále se Záhlavová-Strýcová střetne s Američankou Venus Williamsovou.

Lucie Šafářová si zbytečně zkomplikovala koncovky obou setů. V tom prvním získala za stavu 5:4 servis své soupeřky a šla podávat na zisk sady.

V neuvěřitelně dramatickém gamu nevyužila čtyři setboly a její soupeřka vyrovnala na 6:6 až po pátém brejkbolu. V tiebreaku pak stačil Šafářové na zisk první sady jeden setbol.

Ve druhém setu vedla česká hráčka 4:2 a měla výhodu podání. To bohužel ztratila, ale v rozhodující desáté hře dokázala využít druhý brejkbol, který byl zároveň mečbolem, a zápas ukončila. V osmifinále čeká na Šafářovou Ruska Makarovová.

Výsledky tenisového turnaje žen v Dauhá

Dvouhra - 1. kolo:
Záhlavová-Strýcová (ČR) - Lisická (Něm.) 7:5, 6:4, Šafářová (ČR) - Stosurová (Austr.) 7:6 (7:3), 6:4, V. Williamsová (7-USA) - Dellacquaová (Austr.) 3:6, 6:2, 6:1, Azarenková (Běl.) - Kerberová (8-Něm.) 6:0, 6:3, Pennettaová (It.) - Kuzněcovová (Rus.) 3:6, 6:4, 6:2.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít