Tenistu Berdycha čeká přesun na semifinále DC do argentinské zimy

Na lince z New Yorku do Buenos Aires byste v těchto dnech zřejmě nenašli zklamanějšího pasažéra. Tenista Tomáš Berdych se přesouvá za daviscupovým týmem do Argentiny jako poražený semifinalista US Open. Se skvělým výsledkem, ale pořádně hořkým pocitem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych na US Open | Zdroj: ČTK

Když tenista zápas prohraje, protože na soupeře nestačí, může být naštvaný akorát tak na sebe, ale toto nebyl ten případ. Tomáš Berdych se v New Yorku cítil na kurtu stále lépe, a když už porazil i Rogera Federera, proč by si nemohl věřit na celkové vítězství.

Tím spíš, když tentokrát chyběl kvůli zranění Rafael Nadal, který je stylem hry českému tenistovi nejméně příjemný. Čistě matematicky, vzhledem k tomu jak vypadalo několik posledních sezon, ve kterých naprosto dominovala trojka Federer, Nadal, Djokivić, se taková šance vyhrát grandslamový turnaj nemusí jen tak naskytnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Berdychem mluvil v New Yorku Jaroslav Plašil

A právě to se teď může Tomáši Berdychovi honit hlavou cestou ze severu na jih Ameriky. Přitom výsledek je to skvělý, dost výrazně posouvá českého tenistu směrem ke třetí účasti na Turnaji mistrů a pomůže mu i v žebříčku ATP, ve kterém své jméno po čase opět najde na šesté pozici.

„Je to samozřejmě přínos z toho pohledu, že je člověk blíž tomu Masters na konci roku. Jsem rád, že ta hra je zpátky tam, kde měla být a tady tím to určitě nekončí. Pořád je tady velké množství turnajů a velké množství bodů, o které je třeba hrát a nebylo by špatné zopakovat něco podobného jako v loňském roce,“ říká už smířeněji Tomáš Berdych.

Český tenista věří, že do zbytku sezony zapadne i náročný přechod z tvrdého povrchu na antuku a pak zase po týdnu a daviscupovém semifinále zpátky.

„Je to asi to nejsložitější, co může být, ale tak to holt je a jsou určitě tací, kterým by tento program neseděl a volili by to jinak. Ale semifinále Davis Cupu se neodmítá a já jen doufám, že se mi podaří přenést tu formu na antuku. Uvidíme, co na to řekne tělo, ale doufám, že to bude v pohodě.“

Tenisty čeká v Argentině bouřlivá atmosféra

Tomáš Berdych zhruba tuší, co ho v Argentině čeká, před lety už tam daviscupové utkání před hodně temperamentními fanoušky hrál, ale poté, co mu vítr odfoukl možná životní šanci na grandslamový titul, už se i na tamní obávané prostředí dívá jinak.

„Člověk to už musí brát s humorem, antukový kurt zase tak špatný nebyl, bude měkčí. A počasí tam bude asi šílené,“ naráží Tomáš Berdych na změnu ročního období, která s přesunem na jižní polokouli souvisí.

Zatímco teď si ještě užíval léta, v Argentině mají zimu. Byť je ta v přímořském Buenos Aires pochopitelně pro tenis snesitelnější než ta, za kterou teď do jihoamerických hor vyráží třeba lyžařka Šárka Záhrobská.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme