Tenistu Štěpánka přišel na OH podpořit i gólman Petr Čech

Pouze jeden a to ještě necelý zápas mohli sledovat fanoušci olympijského tenisu ve wimbledonském areálu, pokud jde o české hráče. Mezi diváky, kteří neúplný duel Radka Štěpánka s Rusem Davyděnkem sledovali, byl také fotbalový brankář české reprezentace a londýnské Chelsea Petr Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech navštívil olympijský zápas Radka Štěpánka s Rusem Davyděnkem | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Petr Čech jen pár desítek hodin před návštěvou olympiády chytal v rámci soustředění za Chelsea proti AC Milán. V Londýně si pak našel cestu na Wimbledon, kde sledoval pár gamů zápasu Radka Štěpánka s Rusem Davyděnkem.

„Vrátili jsme se sem po obědě, a protože jsem věděl, že Radek má hrát, jel jsem z letiště rovnou sem. Celou dobu jsem byl tady, protože počasí nikomu nepřeje, zápasy se ruší a posouvají,“ litovala česká brankářská jednička.

„Byl jsem s Radkem nahoře pod střechou, kde jsem se potkal i s ostatními českými tenisty, kteří tu fandí jeden druhému a čekají na to, jestli svoje zápasy odehrají nebo ne. Strávil jsem s nimi příjemný den,“ usmíval se Petr Čech s tím, že právě takové je bohužel typické anglické počasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenistovi Radku Štěpánkovi fandil na wimbledonských kurtech také fotbalový gólman Petr Čech

„V Anglii se to počasí mění hodně rychle. Ještě před půl hodinou to vypadalo, že se vůbec hrát nebude, najednou je sluníčko. Jenže tenhle kurt je ve stínu a je na něm vlhko,“ upřel pohled na podmáčenou hrací plochu český gólman.

S Radkem Štěpánkem se Petr Čech přátelí už dlouhou dobu, český tenista byl dokonce u toho, když Chelsea vyhrála titul.

„Potkali jsme se díky tomu, že je bratrancem Jardy Blažka a kolikrát za ním přišel na sraz. V roce 2007 hrál turnaj v Los Angeles, kde jsme zrovna tou dobou byli i my na soustředění s Chelsea. Chodili jsme mu fandit na zápasy a on nakonec ten turnaj vyhrál. Tím sice přišel o náš zápas s LA Galaxy, ale měl titul,“ vzpomíná Petr Čech.

„Od té doby se přátelíme, on jezdí na naše zápasy a já zase, když mám možnost, jezdím mu taky držet palce.“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme