Tenistům k postupu pomohlo takřka domácí prostředí

29 let čekali čeští tenisté na úspěch v Davisově poháru. Teď jsou ve finále a to k semifinálové výhře nad Chorvatskem potřebovali pouze tři zápasy. V Poreči jim k tomu pomohlo i téměř domácí prostředí

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští tenisté postupují.JPG | Zdroj: ČTK

V semifinále Davisova poháru proti Chorvatsku byli favority spíše domácí a český tým doufal v překvapení. Už po dvou hracích dnech překvapil dokonale - vyhrál všechna 3 utkání a postoupil do finále. To vše uhráli společnými silami Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, kteří si ve čtyřtisícové hale v Poreči připadali jako doma.

Rozdíl v aplausu hlediště při zisku bodu pro domácí a hostující, tedy český tým, byl výrazně silnější pro hosty. Je to tak, čeští fanoušci měli v aréně Žatika navrch. Dorazili sem ze všech koutů republiky.Na vlajkách byo vidět, mimo jiné, Zlín, Jilemnice, Lískovice, Kobylí nebo Ostrava-Fifejdy. takovou podporu český tým vůbec nečekal.

"Já jsem tím byl velmi mile překvapený. Kyž jsem nastoupil na kurt, tak jsem tím byl velmi mile překvapený. Když jsem nastoupil na kurt, tak to bylo skoro jako doma. Podpora fanoušků byla neuvěřitelná a já bych jim za to chtěl moc poděkovat. Hrát před takovou diváckou kulisou a s takovou atmosférou je, myslím, sen každého tenisty a v Davis Cupu emoce nemohou být větší." tvrdil Radek Štěpánek po rozhodujícím bodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisový fanoušci

Zhruba tisícovku fanoušku dirigoval kotel oděný do triček vyvedených v národních barvách s nápisem Czech Republic. "Máme nacvičené sestavy, u kterých se pronáší určitá hesla, takže bubeníci dostanou pokyn - na zvednutou vařečku má celý chorál utichnout, ale choreografii vymýšlí de facto naši tři nebo čtyři bubeníci, kteří začnou nějakou tóninu a my ostatní se připojíme. Potom je tam pan Husařík, který zadá určité slovní heslo a na to se všichni připojí a na dva tři začnou pronášet třeba Berďa, Štěpec, ...." popisuje Václav Bartoš, šéfkuchař neoficiálního fanklubu českého daviscupového týmu, muž, který je autorem originálních transparentů na gastronomické téma.

Pro Chorvatsko vymyslel speciality jako Karlovič na žaru a Čevabčilič. Nedí divu, že hned po skončení vítězné čtyřhry, která zajistila českým tenistům historický postup do finále Davisova poháru, doběhli Berdych a Štěpánek právě v této skupince a hodili do ní své dresy. A právě z těchto míst se také neslo hlasitě poděkování fanoušků: "Hoši, děkujem, hoši, děkujem!"

Petr Souček, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme