Tenisty kosí zranění, ovlivní to baráž Davis Cupu?

To co ještě včera dopoledne vypadalo růžově, dnes už tak optimistické není. Pro barážové utkání tenistů v Rumunsku sice nahlásil český daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil nejsilnější možnou sestavu, jenže obě největší opory teď limitují zdravotní problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych při neúspěšném čtvrtfinále Australian Open proti Novaku Djokovićovi | Zdroj: ČTK

Němka Petkovičová proměnila na US Open mečbol v ukání s Číňankou Čengovou, a pak dlouze políbila své náplastí polepené pochroumané koleno. Těla tenistů jsou ve druhé polovině roku obecně opotřebovanější než v té první, a toto je jeden z mnoha případů. A ještě z té lepší skupiny, do které patří i zdravotní problémy Tomáše Berdycha. Ruka či rameno sice pobolívá, ale hrát se s tím zatím dá.

„Jako na férovku mohu říct, že stoprocentní to není,“ říkal Tomáš Berdych poté, co ve druhém kole US Open porazil Itala Fogniniho, ale pak je tady druhá skupina tenistů, a do té aktuálně řadíme i Radka Štěpánka, který své utkání kvůli zdravotním problémům vzdal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ovlivní zranění nominaci na Davis Cup

„Když špatně trefím balon, tak je to jako kdyby mě někdo píchal nožem.“

Takže teď Radek Štěpánek ani nemůže říct, jestli bude v polovině září v pořádku, a jestli v duelu o záchranu v elitní sérii Davis Cupu v Rumunsku nastoupí.

„Potřebuju se pořádně podívat, jak je to vážný a pak se můžu dívat dál.“

To ostatně s určitostí neví ani Tomáš Berdych, který své zhruba dva týdny trvající zdravotní problémy přičítá náročnějšímu zápasovému zatížení, ale jinak se prý cítí ve skvělé fyzické kondici, dokonce nejlépe v celé sezoně. A spíše než z únavy nebo zranění má strach z přechodu na antuku, na které se baráž v Bukurešti odehraje.

„To že se musí hrát na antuce, je pro mě asi to největší zlo, které mě čeká.“

Rosol poradí

Kdo by s přechodem na měkčí povrch nemusel mít až takový problém, je česká trojka Lukáš Rosol. Na antuce hrál, tak dlouho, jak to jen šlo, takže mu ani nezbylo moc času na přípravu na beton. A navíc se jako častý návštěvník menších turnajů možná osvědčí i jako znalec rumunského týmu, ve kterém podle informací Radiožurnálu nebude, jak jinak, kvůli zdravotním problémům, největší hvězda Hanescu.

„Hrál jsem s Ungurem i Crivoiem. Vím, jak hrajou a co jsou jejich přednosti. Snad to dopadne dobře,“ přeje si Lukáš Rosol.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme