Tenisty trápí na US Open křeče, výjimkou nejsou ani Češi

Tenisté Lucie Šafářová a Tomáš Berdych dnes budou bojovat o další postup na grandslamovém US Open. Ve dni volna se připravovali na své soupeře a také vzorně dodržovali pitný režim. I proto, že hráče v New Yorku ve vedru a vlhku často přepadávají křeče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová se opírá do returnu po servisu Alizé Cornetové | Zdroj: ČTK

„Slyšela jsem, že pomáhá šťáva z okurek,“ usmívá se Lucie Šafářová, kterou křeče chytaly v předchozích dvou zápasech. Sice nedopadla jako v prvním kole Američan Steve Johnson, kterého z kurtu odváželi na vozíku, ale i tak šlo o velké komplikace.

Na hráčské lavičce s sebou okurkový lák neměla a sázela na vyzkoušené a v případě sportovců obvyklejší záchranné prostředky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hned několik tenistů mělo na US Open problémy s křečemi

„Mám solné tablety a sůl v pytlíku. Ono to nějak extrémně během výkonu nepomůže, ale řekla bych, že se to nezhoršuje tak rapidně. Jak je tady vedro a vlhko, tak člověk ztrácí hodně tekutin a je až nemožné to doplnit. A to jsem hodně pila dopředu energetických nápojů, aby člověk byl hydratovaný. I tak jsem křeče dostala a neměla jsem je už léta,“říká Lucie Šafářová.

Ta je čerstvým příkladem toho, že ani sebedůkladnější předzápasová příprava nemusí nakonec stačit. Své o tom ví také britský tenista Andy Murray, kterého křeče přepadly hned v úvodu turnaje, takže byl předloňský šampión US Open pořádně zaskočený.

"A ani nemyslím si, že jsem byl dehydrovaný, protože když jsem šel z kurtu, musel jsem hned na toaletu." vysvětloval tehdy britský tenista.

Ano, i Andy Murray je přitom typem hráče, který se na podobné situace dopředu připravuje, stejně jako Tomáš Berdych. Podle něj je ideální všechno dělat pravidelně, i tím se může riziko podobných potíží snížit.

S křečemi má zkušenosti i Berdych

„Člověk si musí soustavně hlídat ty věci a být na to nachystaný. Každý má své iontové nápoje, vyzkoušené věci, u kterých se nemusí bát toho, kde se to vyrábí. To si člověk musí hlídat a snažím se dodržovat ten pitný režim. Je to důležité,“ Říká Tomáš Berdych.

Toho křeče trápily v kariéře pořádně zatím jen jednou, při daviscupové baráži v Rumunsku před třemi lety. Ale to spíš bylo z jiného důvodu, myslí si český tenista. „V Rumunsku to asi byl nějaký vir, protože to jsem nikdy v životě nezažil. Bylo to divné, ale i tam jsem to přežil,“ vzpomíná český tenista, který se teď připravuje na svůj zápas třetího kola US Open proti Gabašvilimu z Ruska.

Lucie Šafářová už bude usilovat o postup do čtvrtfinále a překážet ji v tom bude Číňanka Peng.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme