Tenisty v Paříži překvapilo chladné počasí, Petra Kvitová ho ale vítá

Narozdíl od minulých let bydlí nedaleko Vítězného oblouku, tam, kde se po tenisovém Roland Garros fotí šampioni s trofejí. Ale tak daleko nejlepší česká hráčka Petra Kvitová zatím nemyslí. Po výsledkově slabším období se těší i z maličkostí, třeba i z nezvykle chladného počasí, které v těchto dnech v Paříži panuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se připravuje na palermské antuce na fedcupový duel s domácí Itálií | Foto: Jaroslav Plašil

„My jsme sice zvyklí hrát ve třiceti stupních, ale mě teda vůbec nevadí, že není takové vedro,“ směje se Petra Kvitová a je zřejmě jednou z mála tenistek, kterým chladné počasí v uplynulých dnech nevadilo. Ale nejen jako astmatičce, se teď české jedničce dýchá v Paříži lépe.

Když trénuje, nemá tělo, tak jako dřív, polepené tejpovacími proužky a pásky, takže se zdá, že by mohla být zdravá.

„Doufám, že jo, že si to trochu sedá. Na kurtu to jde vidět pomaleji, ale to, že teď nejsem měsíc zraněná, je super,“ říká Petra Kvitová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová vítá v Paříži chladnější počasí a věří, že na Roland Garros je dobře připravena

A věří, že by po čase mohly zabírat tréninkové metody kondičního kouče Kristiána Bajzy, který současnou světovou sedmičku netrápí v posilovně, ale nutí ji pracovat výhradně s vlastním tělem. Tak, aby tenistku zranění všeho druhu nepronásledovala tolik jako dříve.

„Předběžně jsme byli domluveni, že sem pojede, ale něco do toho vlezlo, takže to padlo. Ale každý den jsme na telefonu podle toho, kdy hraju zápas, kolik trénuju, jestli prší nebo neprší. Nemyslím, že by to bylo jinak, kdyby tady byl,“ vysvětluje Petra Kvitová, která si pochopitelně přeje, aby těch zápasů bylo co nejvíce.

Berdych si na RG získal francouzské fanoušky účastí na autogramiádě

Číst článek

Výsledky už měla hlavně v únoru a březnu lepší než třeba v posledních týdnech, ale tenisově se teď prý rozhodně necítí špatně.

„Akorát jsem trochu unavená a trochu špatně spím, ale jinak se cítím tenisově velice dobře. V sezoně byly Dauhá a Dubaj o dost lepší, ale co se týká antuky, co hraju poslední dva měsíce, cítím se opravdu dobře. I tréninky jsou kvalitní, jsem pozitivně naladěná,“ hlásí Petra Kvitová, která se to bude snažit potvrzovat už při svém úterním duelu prvního kola proti domácí Francouzce Rezaiové.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme