Těžší je věci obhájit, říká Berdych k dalšímu postupu na TM

Tenista Tomáš Berdych si stejně jako loni zahraje Turnaj mistrů. O své kvalifikaci do Londýna rozhodl český tenista výhrou na turnaji v Paříži nad Srbem Jankem Tipsarevičem 7:5 a 6:4.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych na turnaji v Paříži | Zdroj: ČTK

Tomáš Berdych před turnajem přiznal, že vidina účasti na Turnaji mistrů ho bude v Paříži možná trochu svazovat. Právě proti Tipsarevičovi byla na českém tenistovi nervozita znatelná. Se Srbem navíc do dnešního souboje na okruhu ATP ještě nevyhrál. Zároveň se utkal s hráčem, který ho mohl s pozice zaručující účast v Londýně odsunout.

„On hrál taky o strašně moc, musel vyhrát, aby měl šanci se tam kvalifikovat. Když se na to podívám z jeho strany, tak ten pocit asi nebyl příjemný, znám to z loňska. Nejdůležitější bylo, že se mi podařilo bojovat od začátku až do konce a ten zápas otočit za jakéhokoli stavu,“ říkal po utkání Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenista Tomáš Berdych je rád, že znovu postoupil na Turnaj mistrů

Ten v prvním setu dokázal proti Tipsarevićovi otočit z 1:5 na 7:5 a ve druhém z 2:4 na 6:4. Definitivně tak rozhodl o tom, že si po roce znovu zahraje prestižní Turnaj mistrů

„Když se povede jedna sezóna, která je opravdu vynikající, tak se to dá určitě použít. Jo povedlo se to, teď se tam člověk dostal, udělal skvělé výsledky. Ale pro mě, a myslím, že to potvrdí i spousta jiných hráčů, je daleko těžší cokoli obhájit a dokázat to stejné v dalších letech,“ uvedl Berdych.

A nejlepší současný český tenista navíc dodal. „Letos se nepovedly tak skvěle grandslamy, ale na těch ostatních turnajích byly výsledky dost dobré na to, abych udržel stejnou pozici, kam jsem se dostal v loňském roce. A toho si cením asi víc.“

Před Berdychem se z českých tenistů radovali z účasti na Turnaji mistrů dva roky po sobě Ivan Lendl, Jan Kodeš a Petr Korda.

„Jsem strašně rád, že moje jméno patří k takovýmto skvělým hráčům, kteří toho strašně moc dokázali. Budu radši, když si budu moct dát do příští sezóny další cíl, bojovat o další postup. Ale teď si hrozně užívám ten pocit, že se mi to podruhé povedlo,“ prohlásil Berdych.

Turnaj mistrů začne v Londýně 20. listopadu, ještě před tím ale čeká Tomáše Berdycha čtvrtfinálový duel v Paříži, kde zítra vyzve Brita Murrayho.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić, Craig Gabriel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme