Tipsarević porazil Djokoviće, Berdych musí pro postup vyhrát

Tenista Janko Tipsarevič porazil současnou světovou jedničku v zápase základní skupiny Turnaje Mistrů. Tipsarević zdolal svého srbského krajana Novaka Dvjokoviće 3:6, 6:3 a 6:3. To znamená, že ve večerním utkání stačí Tomáši Berdychovi k postupudo semifinále jakékoliv vítězství nad Španělem Davidem Ferrerem.

Novak Djokovič v obležení zájemců o autogram

Novak Djokovič v obležení zájemců o autogram | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Hned zkraje první sady sebral Djoković svému sbrskému krajanovi podání. To je v rychlé londýnské hale tím nejdůležitějším úderem a vzhledem k tomu, že sám první tenista nedělal chyby, tak si úvodní set už pohlídal.

Tipsarević naopak získal podání Djokoviće ve druhém setu, ujal se vedení 5:3 a vzápětí také druhý set dopodával. Pro favorita Novaka Djokoviće to bylo krušných pár gamů, protože hned své první podání ve třetí sadě prohrál. Tipsarević získal 5 gamů v řadě a pro dokonání zkázy světové jedničky vyhrál i poslední gam při jejím podání.

Naproti všem předpokladům a odhadům, že Tipsarević svému slavnějšímu krajanovi výhru a snadný postup do semifinále nechá, se teď bude muset Djoković o postup třást. Situace pro něj totiž není zrovna příznivá.

Španěl Ferrer, který večer nastoupí proti Tomáši Berdychovi, má tímto jistou účast v semifinále Turnaje mistrů. Ve večerním zápase tak bude hrát jen o to, zda postoupí z prvního místa a bude hrát proti Francouzi Tsongovi, nedo jestli se dál dostane jako druhý ve skupině A a střetne se s Rogerem Federerem. A možná převáží snaha šetřit síly na semifinále, které se hraje už zítra.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít