Tomáš Berdych ani na pátý pokus nevyhrál svůj zahajovací duel na Turnaji mistrů

Čím více se na něco těšíme, tím větší může být i naše zklamání. Znají to třeba fanoušci skromnějších fotbalových týmů a své o tom ví také tenista Tomáš Berdych. Český reprezentant se hodně připravoval na svůj zahajovací zápas Turnaje mistrů v Londýně, jenže nakonec z něj odcházel pořádně zklamaný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych prohrál v úvodním utkání na Turnaji mistrů se Stanem Wawrinkou ze Švýcarska | Zdroj: Reuters

Všechno to bylo hodně rychlé, odchod z kurtu i samotný zápas, ve kterém český tenista podlehl Švýcaru Stanu Wawrinkovi dvakrát 1:6. Natěšení a pak překvapení fanoušci v londýnské hale se pídili po náhradním programu a byli vděční za opakované záznamy dramatičtějších nedělních duelů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenista Tomáš Berdych i popáté prohrál úvodní duel na Turnaji mistrů, před dalším zápasem se ale cítí skvěle fyzicky

Ani Tomáš Berdych příliš nechápal, co se stalo, při odchodu ze dvorce jen omluvně zvedl oči nahoru a pak zase se sklopenou hlavou zmizel v tunelu vedoucímu k hráčské šatně. Na Turnaji mistrů je popáté a ani tentokrát nedokázal vyhrát svůj úvodní zápas.

Jako by mu herní systém, při kterém okamžitě narazí na špičkového borce, na rozdíl od běžných turnajů, vůbec neseděl.

„Nejsem schopný se na to tak jako nachystat a být připravený na ten první zápas. Se statistkou z prvních zápasů 0:5 už teď nic neudělám, musím jít dál a pokoušet se o další šance.“

Pokud jde o druhé duely českého tenisty v O2 areně, to už je jiný příběh. I Tomáš Berdych to ví, jenže věřit tomu, po takovém výkonu, to mu teď zrovna v Londýně nejde.

Tomáš se oklepal a nemá co ztratit, říká Berdychův otec

Číst článek

„Druhé zápasy jsou bez debat lepší, ale člověk to musí mít něčím podložené,“ říkal Tomáš Berdych, který se i tak ještě chce pokoušet o postup. I když svou výzvu, kvůli porážce a hroznému skóre označil za "mission impossible-nemožný úkol." Připravený je prý dobře a na rozdíl od některých předchozích sezon se i v závěru cítí fyzicky skvěle.

„Nic mě zdravotně netrápí, cítím se fajn. Je důležité chytnout ten ztracený vlak a myslím, že zase tak daleko neodjel. I když to utkání vypadalo hrozně, tak to bude jen o mé hře,“ dodává Tomáš Berdych.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme