Tomáš Berdych byl při svém podání proti Ferrerovi téměř stoprocentně úspěšný

Tomáš Berdych druhé zápasy na Turnaji mistrů zdá se umí a potvrdil to i při své čtvrté účasti mezi nejlepšími v Londýně. Český tenista porazil Španěla Davida Ferrera dvakrát 6:4, a má tak stále šanci postoupit do semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych se raduje po zápase proti Šapnělu Davidu Ferrerovi | Zdroj: Reuters

„Upřímně jsem ještě neměl čas nějak to vidět nebo sledovat.“ Jsou zápasy, po kterých je vítěz spokojený skoro se vším a právě duel Tomáše Berdycha s Davidem Ferrerem do této skupiny patří. Český tenista se právě dozvídá statistické údaje z vyhraného utkání a některým číslům skoro ani nevěří.

Třeba s podáním měl v prvním duelu se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou velké potíže a teď: Ze třiceti prvních servisů vytěžil 29 bodů, to je 97 procent. Svému soupeři nenabídl ani jednu brejkovou příležitost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po zápase v Londýně mluvil s Tomášem Berdychem Jaroslav Plašil

„Byl to klíčový moment, to je bez debat, bylo důležité stavět na tom podání, to byl základ úspěchu,“ zářil spokojeností Tomáš Berdych, který je rád, že dokázal i počtvrté na Turnaji mistrů v Londýně zvítězit v situaci, kdy vyhrát musel, tak aby si uchoval postupové šance.

„Já už jsem si za ty tři roky tady na to tak nějak zvykl. Vždycky, když takhle začnu, tak už mi jakoby nic jiného nezbývá, pak ty další zápasy musím vyhrát, abych měl šanci postoupit dál,“ říká Tomáš Berdych, který má stále šanci dosáhnout i na další fázi Turnaje mistrů v Londýně.

Tenisový Turnaj mistrů by nejlepší tenisté rádi viděli i jinde než v Londýně

Číst článek

O postup si zahraje v pátek večer s už jistým semifinalistou a také už jasnou světovou jedničkou konce roku 2013 Španělem Rafaelem Nadalem. "Tam není moc co vymýšlet, půjdu lehce zatrénovat a tím to hasne. Asi lépe se to toho pátku hrát nenaučím. Všichni jsme jenom lidé a já se na ten zápas těším," dodává Berdych.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme