Tomáš Berdych jde na Wimbledonu do 3. kola, Hlaváčková končí

Tenista Tomáš Berdych pokračuje ve svých dobrých výkonech i na Wimbledonu. Ani ve druhém utkání neztratil proti Němci Benjaminu Beckerovi ani set a vyhrál jednoznačně 7:5, 6:3 a 6:4. Ve druhém kole naopak končí Andrea Hlaváčková, která podlehla Rusce Zvonarevové 1:6 a 4:6.

Tomáš Berdych při tréninku na Wimbledonu.

Tomáš Berdych při tréninku na Wimbledonu.     | Foto: Jiří Hošek

Berdych vzal soupeři v každém setu jeden servis a utkání tak získal za 110 minut. Semifinalista Rolland Garos udělal jen deset nevynucených chyb a dal 48 vítězných úderů. Ve třetím kole Berdycha čeká vítěz utkání Němce Rainera Schüttlera s Denisem Istominem z Uzbekistánu.

Podle českého hráče ale šlo o těžší zápas, než napovídá výsledek: „Myslím, že bude vždycky nepříjemný, hlavně tím, jak si dokáže udržet podání. Hraje hodně agresivně, takže nedává soupeři moc šancí a člověk se musí víc soustředit na svoje podání. Je to o pár balonech. Poslední dva turnaje na trávě odehrál fakt dobře, já jsem toho moc neodehrál, takže jsem rád, že jsem to zvládnul,“ řekl.

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych hodnotí zápas

Andrea Hlaváčková, která se na Wimbledonu probojovala do druhého kola z kvalifikace, nestačila na jednadvacátou nasazenou hráčku Rusku Věru Zvonarevovou. První set jí zcela utekl, když prohrávala už 0:5. Ve druhém se jí podařilo hru vyrovnat, přesto nakonec podlehla jasně 1:6 a 4:6.

Úlohu favoritek úspěšně zvládly i Belgičanky Justine Heninová a Kim Clijstersová, které tak dělí jedna výhra od vzájemného duelu. Dvojnásobná finalistka Wimbledonu Heninová porazila Němku Kristinu Barroisovou 6:3 a 7:5, Clijstersová si s přehledem poradila s Chorvatkou Karolinou Špremovou po setech 6:3 a 6:2.

Úspěšní byli i čeští tenisté ve čtyřhře. Do druhého kola postoupila Květa Peschkeová se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou, vyhrál také veterán Martin Damm spolu se Slovákem Filipem Poláškem.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít