Tomáš Berdych má neoblíbený dvorec. Na centrkurtu v Paříži ještě nevyhrál

I jinak nádherné místo nemusí mít člověk zrovna v oblibě. Své o tom ví český tenista Tomáš Berdych, který ještě nikdy nezvítězil na pařížském centrálním dvorci v areálu Rolanda Garrose. Teď naposledy tam podlehl domácímu hráči Jo-Wilfriedu Tsongovi a na grandslamovém turnaji končí v osmifinále.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kurt Phillipa Chatriera v Paříži, Tomáš Berdych tu zatím vždy prohrál

Kurt Phillipa Chatriera v Paříži, Tomáš Berdych tu zatím vždy prohrál | Zdroj: Reuters

Tenisový stánek Phillipa Chatriera v Paříži je tak stále jediným grandslamovým centrkurtem, odkud pokaždé odchází s porážkou. V aréně Roda Lavera v Melbourne, na hlavním dvorci ve Wimbledonu i na stadionu Artura Ashe v New Yorku už Tomáš Berdych dokázal ve své kariéře zvítězit.

„Je to jen o mých vlastních rukou, to je celé. Zatím jsem tu nebyl schopný předvést výkon, na jaký jsem zvyklý a jaký bych měl,“ povzdechl si Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč se Tomáši Berdychovi na pařížském centrkurtu nedaří? ptal se reportér ČRo Jaroslav Plašil

Podobně jako při daviscupovém semifinále gratuloval u sítě na dvorci Phillipa Chatriera domácímu vítězi.

Jo-Wilfried Tsonga ukončil Tomáši Berdychovi jinak vydařenou první část sezony, ve které český tenista častěji než v minulosti vítězil a kvůli tomu hrál i více zápasů.

Teď český tenista přemýšlí, jestli současné vyřazení není daní za zatím nejlepší půlrok kariéry. „I to může být jedna z věcí, ale myslím, že program byl dobře zvolený, byly to dobré čtyři měsíce. Teď už to nezměním a je potřeba se z toho ponaučit, ještě pořád mě čeká ten ‚lepší‘ půlrok.“

Tomáš Berdych teď bude pár dní odpočívat, pak odjede do Londýna trénovat na trávu na grandslamový Wimbledon. Odtud si ještě odskočí si na přípravný turnaj do Halle a je jisté, že už ne jako hráč nejlepší světové čtyřky. O tuto pozici teď po Roland Garros přijde.

Na Francouzovu agresivní hru Tomáš Berdych nestačil | Foto: Reuters

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme