Tomáš Berdych nestačil na Ferrera a semifinále s Nadalem si v Paříži nezahraje

Tenista Tomáš Berdych vypadl ve čtvrtfinále výborně obsazeného turnaje v Paříži. Česká jednička nestačila na Davida Ferrera ze Španělska po setech 6:4, 5:7 a 3:6. Velmi vyrovnaný souboj nakonec rozhodlo víc využitých brejkbolů ve prospěch španělského tenisty. Ten v semifinále narazí na krajana Nadala, druhou semifinálovou dvojici tvoří Roger Federer a Novak Djoković.

Tomáš Berdych dohrál na turnaji série Masters v Šanghaji ve 3. kole

Tomáš Berdych dohrál na turnaji série Masters v Šanghaji ve 3. kole | Zdroj: ČTK

Bývalé světové jedničky Novak Djoković a Roger Federer na sebe narazí letos vůbec poprvé. Srb vyřadil ve čtvrtfinále Švýcara Stanislase Wawrinku a v semifinále se proti němu postaví Federer, který oplatil porážku z Basileje Juanu Martínu del Potrovi z Argentiny.

Světová dvojka Novak Djoković porazil Stanislase Wawrinku 6:1 a 6:4 a po vítězstvích na turnajích v Pekingu a Šanghaji vyhrál už patnáctý zápas v řadě. Srb vzal Švýcarovi celkem třikrát servis a sám všech šest brejkbolů odvrátil.

To zápas mezi Federerem a Del Potrem byl vyrovnanější. V prvním setu byl Federer téměř bezchybný a vyhrál ho 6:3. Ve druhé sadě se vytáhlý Argentinec do zápasu vrátil a za stavu 5:4 vzal Švýcarovi podání.

V rozhodujícím třetím setu se pak rozhodlo za stavu 3:3, když si argentinská jednička neudržela servis a Federer už zápas dopodával do vítězného konce.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít