Tomáš Berdych podlehl ve čtvrtfinále turnaje v Londýně Chorvatu Čilićovi

Tenista Tomáš Berdych dohrál na londýnském turnaji v Queen´s Clubu ve čtvrtfinále. Nad síly nejvýše nasazeného českého tenisty byl Chorvat Marin Čilić, kterému český hráč podlehl po setech 5:7 a 6:7.

Tomáš Berdych v zápase proti De Bakkerovi

Tomáš Berdych v zápase proti De Bakkerovi | Zdroj: Reuters

Ke čtvrtfinálovému zápasu nastoupil Berdych po relativně snadných zápasech proti Nizozemci De Bakkerovi a Slovinci Žemljovi. Tentokrát však rodáka z Valašského Meziříčí čekal Marin Cilić, dvanáctý muž světového žebříčku.

Zápas začal podle očekávání a oba tenisté, opírající se o svůj servis, si s přehledem drželi podání. První brejkbol zápasu přišel za stavu 4:4, ale Čilić ho razantním způsobem odvrátil. V následující hře si prožil kritické chvíle Tomáš Berdych.

Svému soupeři dopřál výhodu dvou brejkbolů, které byly dokonce setboly. Oba ale český tenista zkušeně odvrátil a srovnal stav na 5:5.

Při následujícím podání Tomáše Berdycha se ale situace opakovala, ale tentokrát Chorvat využil hned první šanci a vyhrál první set 7:5.

Také druhá sada potvrzovala vyrovnanost obou soupeřů. I nadále navíc platilo pravidlo o vítězném gamu pro podávajícího hráče. To nenarušil za stavu 3:2 ani Berdychův brejkbol.

Druhý set tedy nakonec dospěl až do tie-breaku, ve kterém český tenista své podání naopak hned třikrát ztratil. Díky tomu se Chorvat ve zkrácené hře dostal do vedení 6:3, přičemž svůj druhý mečbol využil k rozhodnutí celého zápasu.