Tomáš Berdych porazil Američana Socka a získal ve Stockholmu druhý letošní titul

Český tenista Tomáš Berdych vyhrál ve finále tenisového turnaje ve Stockholmu nad Američanem Sockem 2:0 na sety a získal druhý titul v letošním roce. Poprvé se radoval začátkem října v čínském Šen-čenu. Celkově Berdych získal dvanáctý titul v kariéře.

Tomáš Berdych získal ve Stockholmu druhý letošní titul

Tomáš Berdych získal ve Stockholmu druhý letošní titul | Zdroj: ČTK

Český tenista byl v turnaji nasazený jako číslo jedna a své postavení potvrdil. Během celého turnaje neztratil ani jeden set a k vítězství dokráčel suverénním způsobem.

Ve finále byl vyrovnaný pouze první set, v jehož úvodu měl Američan dokonce navrch. Jako první získal soupeřovo podání, ale v desátém gamu si Berdych vypracoval dva brejkboly a vyrovnal na 5:5.

Úvodní sada tak dospěla až do tiebreaku, který český tenista zvládl s velkým přehledem. Soupeři povolil pouze jednu výměnu a zkrácenou hru vyhrál 7:1, když proměnil hned první setbol.

A ve stejném tempu pokračoval i ve druhém setu. Hned ve třetím gamu získal podání soupeře a v sedmé hře po dalším proměněném brejkbolu odskočil Sockovi na 5:2. V další hře utkání při vlastním podání ukončil.