Tomáš Berdych porazil Tomice a je ve čtvrtfinále Australian Open

Český tenista Tomáš Berdych postoupil na prvním grandslamovém turnaji sezony do čtvrtfinále. V osmifinále Australian Open porazil domácího Tomice 3:0 na sety. Na turnaji tak stále neztratil ani jeden set a o postup do finále se střetne s Rafaelem Nadalem ze Španělska.

Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále Australian Open, kde se střetne s Rafaelem Nadalem | Zdroj: Reuters

Berdych měl vynikající vstup do zápasu. Rychle se dostal do vedení 4:0 a první set ukončil po 28 minutách, když si při svém podání vypracoval dva setboly a ten druhý proměnil.

Druhá sada byla o poznání dramatičtější. Oba tenisté si drželi podání, i když podstatně větší problémy s tím měl australský tenista. Berdych si vypracoval pět brejkbolů, ale ani jeden nedokázal proměnit. Tomic se k podobné šanci za celý druhý set nedostal.

O vítězi druhé sady tak rozhodovala až zkrácená hra a v ní se projevila kvalita na straně Berdycha. Český hráč se dostal do vedení 5:1 a celkově vyhrál tiebreak v poměru 7:3.

Třetí set se hodně podobal tomu prvnímu. Tomáš Berdych hned ve druhém gamu získal podání soupeře a jistě kráčel za vítězstvím. Neprohrál ani jednou své podání, nastřílel za zápas 17 es a po dvou hodinách při podání Tomice využil hned první mečbol.

Hlaváčková s Hradeckou skončily ve 3. kole

Nedařilo se naopak českému páru Hlaváčková – Hradecká, který se překvapivě rozloučil s turnajem už ve 3. kole. České hráčky nestačily na polsko-slovinskou dvojici Jansová-Ignaciková, Klepačová.

První dva sety se rozhodovaly až v tiebreaku. Ten první česká dvojice prohrála, ve druhém byla úspěšná, když dokázala odvrátit jeden mečbol.

Třetí set se však Hlaváčkové s Hradeckou nevydařil. Soupeřkám nedokázaly sebrat ani jednou podání, naopak při vlastním servisu dvakrát propadly a rozhodující sadu prohrály 2:6.

Tenisový turnaj Australian Open

Muži:
Dvouhra - 4. kolo: Berdych (7-ČR) - Tomic (Austr.). 6:2, 7:6 (7:3), 6:2, Nadal (3-Šp.) - Anderson (14-JAR) 7:5, 6:1, 6:4.

Ženy:
Dvouhra - 4. kolo: Šarapovová (2-Rus.) - Pcheng Šuaj (21-Čína) 6:3, 6:0, Bouchardová (7-Kan.) - Beguová (Rum.) 6:1, 5:7, 6:2, Makarovová (10-Rus.) - Görgesová (Něm.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra - 3. kolo: Záhlavová-Strýcová, Krajiceková (13-ČR/Niz.) - Dabrowská, Rosolská (Kan./Pol.) 6:2, 3:6, 6:4,Jansová-Ignaciková, Klepačová (Pol./Slovin.) - Hlaváčková, Hradecká (9-ČR) 7:6 (7:5) 6:7 (6:8), 6:2..

Smíšená čtyřhra - 1. kolo: Hlaváčková, Peya (4-ČR/Rak.) - Kopsová-Jonesová, Lipsky (USA) 6:1, 6:3, Dellacquaová, Peers (Austr.) - Peschkeová, Matkowski (8-ČR/Pol.) 7:5, 6:4, Klepačoová, Guccione (Slovin./Austr.) - Hradecká, Tacau (ČR/Rum.) 6:1, 7:5.