Tomáš Berdych postoupil do 2. kola turnaje v Halle, Veselý a Rosol prohráli

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v německém Halle do druhého kola, když přehrál Estrellu z Dominikánské republiky 7:5 a 6:3. Naopak úvodní kolo bylo konečnou pro Jiřího Veselého a Lukáše Rosola. Veselý nestačil na Kazacha Kukuškina, Rosol prohrál s Francouzem Monfilsem.

Lukáš Rosol prohrál na turnaji v německém Halle s Francouzem Monfilsem

Lukáš Rosol prohrál na turnaji v německém Halle s Francouzem Monfilsem | Zdroj: Reuters

Berdych potvrdil výbornou formu z letošní sezony. I když v pátém gamu zaváhal a prohrál servis, tak hned v následující hře využil brejkbol a vrátil do hry. Za 6:5 pak proměnil při podání soupeře hned prvním setbol.

Ve druhém setu se český tenista dostal do vedení 4:1 a s přehledem kontroloval vývoj zápasu. Při vlastním servisu prakticky nepustil Estrellu do hry a druhou sadu získal v poměru 6:3.

Rosol proti čtvrtému nasazenému hráči ztratil v každém setu jednou servis, což rozhodlo o vývoji celého utkání. Francouz byl totiž na podání stoprocentní.

V prvním setu sebral Rosolovi podání v šesté hře a sadu vyhrál 6:3. Ve druhém setu proměnil brejkbol za stavu 3:3 a set dotáhl do vítězství 6:4.

V Birminghamu postoupila z českých tenistek Strýcová, vypadly Smitková s Cetkovskou

Veselý odehrál s Kukuškinem vyrovnané utkání, i když první sada se českému tenistovi vůbec nepovedla a ztratil ji jasně 1:6.

Další dva sety už ale rozhodovaly maličkosti. Druhá sada dospěla do tie-breaku a oba tenisté měli šanci na vítězství. Veselý si vybojoval dva setboly, přičemž ten druhý proměnil. Kukuškin měl za stavu 7:6 mečbol, ale český hráč ho dokázal odvrátit. Zkrácenou hru nakonec vyhrál 9:7.

I třetí sada mířila do tie-breaku, i když český tenista byl blízko k vítězství za stavu 5:4. Při podání soupeře si dostal ke čtyřem mečbolům, ale ani jeden neproměnil. V dalším gamu ztratil Veselý servis a vzápětí Kukuškin odmítl zkrácenou hru a při svém podání zápas ukončil.

Tenisový turnaj mužů v německém Halle (tráva, dotace 1 696 645 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Monfils (4-Fr.) - Rosol (ČR) 6:3, 6:4, Kukuškin (Kaz.) - Veselý (ČR) 6:1, 6:7 (7:9), 7:5, Nišikori (2-Jap.) - Thiem (Rak.) 7:6 (7:4), 7:5, Johnson (USA) - Tomic (7-Austr.) 6:3, 7:6 (7:4), Karlovič (8-Chorv.) - Giraldo (Kol.) 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, Gulbis (Lot.) - Stachovskij (Ukr.) 6:4, 7:6 (7:3), Berdych (3-ČR) - Estrella (Dom. rep.) 7:5, 6:3, Janowicz (Pol.) - Cuevas (6-Urug.) 6:3, 6:4, Seppi (It.) - Haas (Něm.) 7:5, 6:2.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít