Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále turnaje v Paříži

Ve druhém kole štědře dotovaného turnaje ATP v Paříži zvítězil tenista Tomáš Berdych nad Jihoafričanem Andersonem. Česká jednička sice první set prohrála 1:6, ale skvěle servírujícího soupeře, který si v zápase připsal 15 es, nakonec porazila 2:1 na sety.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Zdroj: Reuters

Berdychovi se v prvním setu nedařilo především na podání a brzy prohrával už 0:5. Anderson se kromě výborného servisu opíral i o další přesné údery a českého tenistu překvapivě jasně přehrával.

Druhá sada už pomalu začínala odpovídat žebříčkovému postavení obou tenistů a díky zlepšené hře a využitému brejkbolu vyhrál český hráč druhý set. 6:3. Rozhodující set rozhodla hra za stavu 3:3, kdy Berdych svému soupeři vzal podání a to svoje už si do konce zápasu udržel.

Nejlepší český tenista současnosti se ve čtvrtfinále utká s domácím Gillesem Simonem, kterému kvůli zraněnému kotníku vzdal Japonec Kei Nišikori.

Tenisový turnaj mužů v Paříži:
(dotace: 2 427 975 eur)
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (5-ČR) - Anderson (JAR) 1:6, 6:3, 6:4, Simon (Fr.) - Nišikori (15-Jap.) bez boje.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít