Tomáš Berdych postoupil v Paříži do semifinále a bude hrát Turnaj mistrů

Tomáš Berdych porazil ve čtvrtfinále tenisového turnaje v Paříži Jihoafričana Andersona 2:1 na sety a postoupil do semifinále. Tím se bez ohledu na výsledky svých konkurentů kvalifikoval i na Turnaj mistrů v Londýně.

Tomáš Berdych porazil na turnaji v Paříži Jihoafričana Andersona.

Tomáš Berdych porazil na turnaji v Paříži Jihoafričana Andersona. | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych vstupoval do utkání jako jasný favorit. Nejen proto, že mu na žebříčku ATP patří pátá pozice, zatímco jeho soupeř je až osmnáctý.

Neuvěřitelná byla před utkání i vzájemná bilance, která hovořila pro Berdycha v poměru 11:0!

V prvním setu ztratili oba tenisté jednou podání. Berdych se radoval z využití brejkbolu ve čtvrté hře, ale Anderson mu to hned v dalším gamu oplatil. I proto došla první sada až do tie-breaku.

V něm měl přesnější ruku Jihoafričan, který při svém podání ani jednou nechyboval, zatímco za stavu 4:3 získal minibrejk. Ten pak udržel až do konce zkrácené hry.

I druhý set byl vyrovnaný a rozhodlo jediné prohrané podání. Tentokrát ho ztratil Anderson hned v první hře. Berdych soupeři ve druhé sadě nepovolil ani jeden brejk. Při svém podání pak proměnil druhý setbol.

Rozhodující set byl hodně podobný tomu prvnímu. Ve čtvrté hře ale tentokrát prohrál podání Berdych. Naštěstí si hned v dalším gamu vypracoval český tenista dva brejkboly a ten druhý zvládl.

Nejdůležitější moment si nechal Berdych do deváté hry první sady, ve které se si vypracoval dva brejkboly. Ten první Anderson odvrátil esem z druhého podání, ale druhý už Berdych krásným bekhendovým returnem po lajně proměnil.

Získal tak podruhé ve třetím setu podání Andersona a vzápětí při svém servisu zápas ukončil.