Tomáš Berdych přes noc zregeneroval a poslal český tým do čtvrtfinále

Hrdinou 1. kola Davis Cupu mezi Švýcarskem a Českou republikou byl v Ženevě Tomáš Berdych. Šestý hráč světa se porazil v pátek Laaksonena, v sobotu společně Lukášem Rosolem Wawrinku s Chudinellim a rozhodující bod přidal v neděli v souboji jedniček týmů proti Wawrinkowi. Oba hráči měli v nohách sedmihodinovou sobotní čtyřhru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych se povzbuzuje po jednom z úspěšných míčků | Zdroj: ČTK

Jak jste se cítil po tom včerejším ‚maratonu‘?

Cítil jsem se skvěle, dobře jsem se vyspal. Spal jsem někdy do půl desáté. S tím problém nemám. Šlo to jako kterýkoli jiný den a ráno už bylo všechno v pohodě, na rozehrávce jsem se cítil dobře a od toho se pak odvíjel ten zápas.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Berdychem mluvil ve Švýcarsku Jaroslav Plašil

Co myslíte, že vám zápas s Wawrinkou vyhrálo?

Ten zápas jsem dobře začal. I když měl nějaké šance, tak se mi je podařilo odvrátit a já, když jsem tu svoji dostal, tak jsem ji využil. Myslím, že on začal možná i zbytečně opatrně, ale to mně vyhovovalo. Odehrál jsem s ním už poměrně dost zápasů, ale tenhle byl suverénně nejlepší.

Takže jste se necítil nějak nekomfortně ani po tom třetím setu, který Wawrinka vyhrál?

Ne. On začal opatrně a pak do toho třetího setu zkusil trochu "vlítnout". Škoda těch neproměněných brejkbolů na začátku třetího setu. Pak začal hrát agresivněji a zaslouženě ten třetí set vyhrál.

Vy jste ten zápas ukončil v tie-breaku, který se ze začátku nevyvíjel úplně ideálně.

Ztratil jsem hned první bod při svém podání a pak jsme to relativně drželi až do konce. To skóre vypadalo hrozivěji, než ve skutečnosti bylo. Bylo to o tom jednom ztraceném podání, které se mi povedlo vzít zpátky. Pak jsem udělal minibrejk a skvěle to doservíroval. Jsem rád, že jsem to neprotahoval, ještě s tímhle hráčem.

Tomáš Berdych porazil Wawrinku a Češi postoupili do 2. kola Davis Cupu

Číst článek

Po zápase jste byl oslavovaný fanoušky, tři zápasy, tři výhry, je to pro vás i určité zadostiučinění?

Ano, ale člověk to hraje kvůli těm vzpomínkám a kvůli těm momentům, které si na kurtu prožije. To je k nezaplacení. To vám nikdo nikdy nevezme a jsem za to rád. Tohle člověk už hraje jen kvůli těm pocitům, které může při tom zápase prožívat.

Je to pro vás cenné, že jste dokázali ten zápas zvládnout bez Radka Štěpánka?

Také to jde. Byli jsme oslabení i my i Švýcaři.

Jak se těšíte do Kazachstánu?

Tam jsem opravdu ještě nebyl, ale samozřejmě těším. Raději bych ale šel krok za krokem. Čeká nás ještě spousta týdnů.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme