Tomáš Berdych vypadl v semifinále turnaje v Madridu s Wawrinkou

Český tenista si nezopakuje loňský úspěch na antukovém turnaji v Madridu, kde došel až do finále. I když i letos se dostal na prestižním turnaji daleko. Šestého nasazeného ale v semifinále zastavil Švýcar Stanislas Wawrinka.

Tomáš Berdych během semifinále v Madridu

Tomáš Berdych během semifinále v Madridu | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych měl horší začátek utkání a první set ztratil 3:6. Ve druhé sadě rostla úspěšnost jeho prvního podání, dokázal vzít Wawrinkovi servis a druhý set vyhrál 6:4.

Klíčový moment zápasu přišel v sedmé hře rozhodující sady. Český tenista vedl 4:2 a 40:15 při soupeřově podání. Ani jeden brejkbol ale nevyužil, začal chybovat a Wawrinka už Berdychovi nepovolil jedinou hru.

Po téměř dvou hodinách vyhrál Wawrinka 6:3, 4:6 a 6:4 a ve finále narazí na domácího Rafaela Nadala.