Tomáš Berdych vypadl ve čtvrtfinále Wimbledonu. Nestačil na Djokoviće

Poslední český zástupce ve dvouhrách letošního ročníku Wimbledonu Tomáš Berdych prohrál s Novakem Djokovićem ve třech setech 6:7, 4:6 a 3:6. Srb tak postoupil mezi nejlepší čtyři tenisty a o finále bude hrát s Argentincem Del Potrem.

Tomáš Berdych během čtvrtfinálového zápasu s Novakem Djokovićem

Tomáš Berdych během čtvrtfinálového zápasu s Novakem Djokovićem | Zdroj: Reuters

Hned v úvodní hře zápasu si Djoković vypracoval dva brejkboly, ale Berdych oba odvrátil a nepustil Srba do vedení. I v dalším průběhu prvního setu si oba tenisté svůj servis hlídali, a tak dospělo utkání do tie breaku.

Ten byl také maximálně vyrovnaný, ale z vítězství 7:6 v prvním setu se nakonec radoval Djoković. Srb nastřílel českému tenistovi 9 es a rozhodujícím faktorem v úvodu zápasu byla také téměř bezchybná hra světové jedničky. Berdych udělal 12 nevynucených chyb na rozdíl od Djokovićových dvou.

Do druhého setu vstoupil český tenista výborně. Hned dvakrát vzal světové jedničce podání a brzy vedl 3:0. Djoković ale zabojoval a brzy otočil skóre na 4:3 ve svůj prospěch. Srb pokračoval dál ve velké pohodě a dovedl druhou sadu k vítězství 6:4.

Nepředvedl jsem výkon na hranici možností, litoval Tomáš Berdych

I ve třetím setu těžil Djoković z povedeného závěru druhé sady, vzal Berdychovi podání a dostal se do vedení 4:1. Srb poté bez problémů zápas doservíroval a postoupil do semifinále.

„Když proti němu člověk nepředvede výkon na hranici svých možností, tak s ním nejde uspět. Určitě jsem schopen předvést lepší výkon než dnes. Takhle to ale chodí a on si šel zaslouženě pro vítězství," říkal po zápase Tomáš Berdych.

"Celkově to byl hodně těžký zápas, jak jsem očekával. Tomáš je velmi silný hráč. V prvním setu to byla přetahovaná a rozhodla ho jediná rána. Vyhraný set, to pak byla výhoda, a i když jsem začal druhý set špatně, mohl jsem se cítit stále v pohodě," těší Novaka Djokoviće.

Wimbledon, muži:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Djokovič (1-Srb.) - Berdych (7-ČR) 7:6 (7:5), 6:4, 6:3, Del Potro (8-Arg.) - Ferrer (4-Šp.) 6:2, 6:4, 7:6 (7:5), Janowicz (24-Pol.) - Kubot (Pol.) 7:5, 6:4, 6:4,Murray (2-Brit.) - Verdasco (Šp.) 4:6, 3:6, 6:1, 6:4, 7:5

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít