Tomáš Berdych zkouší podobný přístup k turnajům jako Federer, soustředí se na velké akce

Na tenisové Australian Open dorazil bez přípravného turnaje, ale zatím se mu taktika vyplácí. Hladový Roger Federer neztratil ani ve třetím kole set a díky výhře nad domácím Bernardem Tomicem je vůbec prvním hráčem historie, který má na svém kontě 250 grandslamových vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych trénuje v Melbourne na Australian Open 2013 | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Fanoušci, u kterých se Roger Federer nestihl po zápase zastavit, mají ještě naději, že se jim tenista podepíše po některém z dalších utkání. Švýcar totiž zatím proplouvá turnajem suverénně.

Rozhodnutí omezit v 31 letech menší turnaje a ještě více se upnout na ty větší, na kterých by ještě chtěl sbírat další tituly, se mu zatím vyplácí. V Melbourne vyhrál přesvědčivě i svůj třetí zápas a nevypadá, že by přijel nerozehraný.

„Samozřejmě, ten výsledek je něco, v co jsem doufal, ale jistý jsem si tím být nemohl, ale jsem teď s úrovní své hry spokojený,“ říká Roger Federer, který se v 31 letech a se 76 získanými tituly na okruhu ATP nepotřebuje v úvodu sezony učit forhend nebo bekhend, a tak se takové tenisové vyhladovění může ukázat jako výborný nápad.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenista Federer se soustředí hlavně na velké turnaje, Berdych zkouší podobný model

Koneckonců také o čtyři roky mladší Tomáš Berdych na podobný model zkouší najíždět. Sice úplně nevynechává přípravné turnaje před těmi velkými, ale snaží se svou formu co nejlépe načasovat právě až na začátek grandslamu.

„Opravdu je to ten vrchol a člověk se na to těší. Bude tam hodně lidí, bude to velký zápas, hned od prvního kola to dodá takovou tu extra šťávu. To jsou zkušenosti. Federer třeba nehraje, přijede až sem a je schopný to zvládat. Myslím si, že je to o tom, jak se každý s těmi situacemi vypořádá,“ tvrdí si Tomáš Berdych.

Neříká tím ale, že by přípravné turnaje nechtěl vyhrávat. Třeba teď v úvodu sezony se u něj prý projevilo, že se po výhře v Davis Cupu na novou sezonu až příliš těšil.„Prvních pár letošních zápasů nebylo úplně podle představ. Myslím si, že nejvíc na škodu bylo to, že jsem možná až moc chtěl. Byl jsem takový hrozně nabuzený z loňska,“ prohlásil.

A navíc ještě dodal. „Člověk to musel dát zase nějak dohromady, poskládat. Ať už z hrubé přípravy nebo z toho, jak dřel, makal a dělal něco jiného, na co v sezóně není čas. Teď v těch třech zápasech si to, myslím, už docela sedlo,“ konstatoval.

A Tomáš Berdych věří, že to bude platit i v tom následujícím, ve kterém si zahraje s Jihoafričanem Andersonem o postup do čtvrtfinále Australian Open.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme