Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka čekají složitá rozhodování ohledně Davis Cupu

Léta byli fanoušci zvyklí na velké úspěchy a tituly českých tenistů v Davisově poháru, ale teď už se mnozí z nich začínají připravovat na dietnější období. Semifinálovou porážkou ve Francii dost možná skončila jedna výjimečná éra a je otázkou, co bude následovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych (vzadu) s Radkem Štěpánkem usilují ve čtyřhře o první bod pro český tým | Zdroj: Reuters

Pokřiky Jirka a Lukáš zřejmě budou znít při zápasech Davisova poháru častější než dříve. Zatímco doteď nastupovali Jiří Veselý a Lukáš Rosol ve většině případů až za rozhodnutého stavu, u prvně jmenovaného to platilo dokonce pokaždé, v nejbližší budoucnosti se může jejich role v týmu zásadně změnit.

„Dokonce není vyloučeno, že českou reprezentaci minimálně v některých duelech potáhnou. Nebudu se dívat, jestli hraje jeden nebo druhý, reprezentovat je pro mě čest, budu vždy připravený odehrát zápasy,“ říká Lukáš Rosol.

Přehrát

00:00 / 00:00

Role tenistů Rosola a Veselého se brzy může v českém daviscupovém týmu změnit. Další působení Berdycha a Štěpánka je totiž nejisté

„Myslím, že Tomáš se teď opravdu může začít soustředit jenom na svoji kariéru, ale to je otázka pro něj, to není otázka, která by mě měla zajímat. Doufám, že Tomáš, Radek a Lukáš budou hrát co nejdéle, a že se znovu popereme o možnost získat ‚salátovou mísu‘ zpět,“ doplňuje Jiří Veselý. Ten je v jednadvaceti letech nejmladším členem týmu.

Zatím není jasné, jak se Radek Štěpánek a Tomáš Berdych rozhodnou

„Nevím, asi to bude vázané na oba dva. Kdyby Tomáš řekl, že nebude hrát, tak pochybuji, že bude hrát Radek,“ myslí si nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, který svou účast v týmu v budoucnu podmiňuje právě přítomností dvou největších opor.

Sám má smlouvu ještě na další ročník. Ten přespříští už by ale bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka rozjíždět nechtěl. „To asi ne. Člověk má jako kapitán nějaký svůj vrchol, ale jestliže ti dva z nějakého důvodu skončí, tak já to také nevidím.“

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme