Trenér Kvitové Kotyza bude na Fed Cupu ‚jen‘ jako divák

Iveta Benešová a domácí jednička Sabine Lisická, Petra Kvitová a německá dvojka Julia Görgesová. Tyto dvě dvojice se dnes vystřídají v tenisové hale ve Stuttgartu při utkání prvního kola elitní skupiny Fed Cupu. Pokud jde o dvojice, jedna mimořádně úspěšná se teď na pár dní roztrhla, a také to dnes bude zajímavé sledovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kotyza s Petrou Kvitovou na Hopman Cupu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Petra Kvitová a David Kotyza: skvělá hráčka a úspěšný trenér. Toto spojení trvá už přes tři roky, ale teď se na pár dní přerušilo. David Kotyza už nejezdí i na fedcupové akce jako dřív, role týmového kouče se kvůli časové vytíženosti vzdal, ale v hale ve Stuttgartu na zápasech bude.

„David tady na víkend bude, i když jen v hledišti. Je toho hodně, musí cestovat se mnou do Austrálie, je to dost náročné, vůbec se mu nedivím, že chce být chvíli i doma. Chápu ho, komunikujeme přes telefon, není to problém,“ říká Petra Kvitová.

Po telefonu ale nežádá o radu, jak ve zdejší hale správně trénovat a jak se správně připravit na svou soupeřku. Kapitánovi Petru Pálovi i novému fedcupovému kouči Davidu Kunstovi také stoprocentně důvěřuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Kotyza se vzdal funkce fedcupového trenéra a zápasy bude sledovat z tribuny jen jako divák. Vůbec mu to ale nevadí

„Je tady jiný trenér, který tomu rozumí, a kapitán – takže to úplně neřešíme.“

Přesto, možná se stane, že kouče Davida Kotyzu v hledišti vyhledá. Pochopitelně záleží i na stavu a situacích, do kterých se česká jednička během víkendu dostane.

„Když ho někde vyhledám, asi na něj budou i oči,“ přiznává Petra Kvitová

Pro trenéra Davida Kotyzu se toho tak možná i přes týden volna zase tolik nezmění, byť on sám i z kolegiality nechce do týmu během týdne nijak zasahovat.

„To ne. Beru tam dceru, taky trochu pinká, tak aby to viděla. Doufám, že vydržím v klidu sedět na židli.“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme