Trenér Vajda: Byl to neuvěřitelný zápas, takový už asi neuvidím

Tenisové Australian Open vyhrál stejně jako loni Srb Novak Djokovič. Ve finále porazil Španěla Rafaela Nadala po téměř šestihodinové pětisetové bitvě a potvrdil, že je právem světovou jedničkou. S trenérem Novaka Djokoviče, Slovákem Mariánem Vajdou, mluvil v Melbourne reportér Jaroslav Plašil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisté u řeky Yarra v Melbourne | Foto: Jaroslav Plašil

Marián Vajda stejně jako loni přihlížel tomu, jak Novak Djoković tady v Melbourne zvedl nad hlavu pohár. Ale tentokrát to trvalo trochu déle, zápas trvalo skoro šest hodin. Jak jste to tentokrát prožíval?

To bylo něco nenormálního, takový zápas jsem neviděl a už asi neuvidím. Vždyť kolik je? Dvě ráno? To je neuvěřitelné. Takový zápas se ještě nikdy nehrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil mluvil s trenérem světové jedničky Mariánem Vajdou

Čím si to Novak Djoković vyhrál?

Hodně zabojoval, bylo to o tom, jestli dostane křeče. Závěru už chytaly oba dva hráče, šlo o kondici. Ale je obdivuhodné, že po pětihodinovém semifinále a tomto zápase zvládl vyhrát zápas, to už nikdo nemůže říct, že nemá kondici.

To finále nemuselo být tak dlouhé, ve čtvrtém setu v tiebreaku měl před sebou snadné míče, které nezvládl. Proč?

Cítil, že vítězství je blízko a trochu se stáhl. Byl netrpělivý, hrál proti Rafaelu Nadalovi, který se zlepšoval každým zápasem, v takovou chvíli pracují nervy i na nejlepším hráči světa. A Novak si tímto potvrdil pozici světové jedničky, vyhrál další grandslam. Ale Nadal se do finále dostal i přes všechny své útrapy a zranění, to je pro mě obdivuhodné, hrál skvěle.

Věřil jste Djokovićovi i v pátém setu, kdy prohrával 2:4 a ztzrácel jeden brejk?

Přesně v tu chvíli jsem mu začal věřit, mentálně na tom byl lépe. Obecenstvo bylo hrozné, bylo jednoznačně na straně Nadala a také to ho nastartovalo.

Teď si asi odpočinete a pak zase začne honička na Novaka Djokoviće.

Přesně, budou zase honit Novaka Djokoviće. Teď si Novak minimálně 2 týdny odpočine a potom pomaličku začneme. Musí celé tělo zregenerovat.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme