Trenér Vajda: Byl to neuvěřitelný zápas, takový už asi neuvidím

Tenisové Australian Open vyhrál stejně jako loni Srb Novak Djokovič. Ve finále porazil Španěla Rafaela Nadala po téměř šestihodinové pětisetové bitvě a potvrdil, že je právem světovou jedničkou. S trenérem Novaka Djokoviče, Slovákem Mariánem Vajdou, mluvil v Melbourne reportér Jaroslav Plašil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisté u řeky Yarra v Melbourne | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Marián Vajda stejně jako loni přihlížel tomu, jak Novak Djoković tady v Melbourne zvedl nad hlavu pohár. Ale tentokrát to trvalo trochu déle, zápas trvalo skoro šest hodin. Jak jste to tentokrát prožíval?

To bylo něco nenormálního, takový zápas jsem neviděl a už asi neuvidím. Vždyť kolik je? Dvě ráno? To je neuvěřitelné. Takový zápas se ještě nikdy nehrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil mluvil s trenérem světové jedničky Mariánem Vajdou

Čím si to Novak Djoković vyhrál?

Hodně zabojoval, bylo to o tom, jestli dostane křeče. Závěru už chytaly oba dva hráče, šlo o kondici. Ale je obdivuhodné, že po pětihodinovém semifinále a tomto zápase zvládl vyhrát zápas, to už nikdo nemůže říct, že nemá kondici.

To finále nemuselo být tak dlouhé, ve čtvrtém setu v tiebreaku měl před sebou snadné míče, které nezvládl. Proč?

Cítil, že vítězství je blízko a trochu se stáhl. Byl netrpělivý, hrál proti Rafaelu Nadalovi, který se zlepšoval každým zápasem, v takovou chvíli pracují nervy i na nejlepším hráči světa. A Novak si tímto potvrdil pozici světové jedničky, vyhrál další grandslam. Ale Nadal se do finále dostal i přes všechny své útrapy a zranění, to je pro mě obdivuhodné, hrál skvěle.

Věřil jste Djokovićovi i v pátém setu, kdy prohrával 2:4 a ztzrácel jeden brejk?

Přesně v tu chvíli jsem mu začal věřit, mentálně na tom byl lépe. Obecenstvo bylo hrozné, bylo jednoznačně na straně Nadala a také to ho nastartovalo.

Teď si asi odpočinete a pak zase začne honička na Novaka Djokoviće.

Přesně, budou zase honit Novaka Djokoviće. Teď si Novak minimálně 2 týdny odpočine a potom pomaličku začneme. Musí celé tělo zregenerovat.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme