Turnaj mistrů: Nadal si hladce poradil s Djokovičem

Světová tenisová jednička Rafael Nadal je blízko k postupu do semifinále Turnaje mistrů. Ve svém druhém utkání si poradil s Novakem Djokovičem ve dvou setech.

První sada byla hodně vyrovnaná. Nadal ale nakonec zvládl závěr lépe a set pro sebe získal v poměru 7:5. Ve druhém setu už byl na dvorci jen jeden hráč. Djokovič už nedokázal svému soupeři vzdorovat a uhrál pouze dva gamy. Nadal se po vítězství nad Roddickem hodně přiblížil postupu do semifinále. V posledním utkání ve skupině A se španělský tenista střetne s Tomášem Berdychem.

Ve čtyřhře rozehráli velikou bitvu Kanadsko-srbský pár Nestor-Zimonjič s Indicko-běloruskou dvojicí Bhúpathí-Mirnyj. Oba sety dospěly až do tiebreaku a v obou měli navrh Nestor se Zimonjičem.

Ve druhém utkání si celkem hladce poradila dvojice Moodie-Norman s párem Kubot-Marach ve dvou setech 6:1, 6:3.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 5,070.000 dolarů):

Dvouhra - skupina A:
Berdych (6-ČR) - Roddick (8-USA) 7:5, 6:3.

Moodie, Norman (8-JAR/Belg.) - Kubot, Marach (5-Pol./Rak.) 6:1, 6:3
Nestor, Zimonjič (Kan./Srb.) - Bhúpathí, Mirnyj (Indie/Běl.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:1).