Tým je úžasně naladěný, říká před finále Fed Cupu náhradnice Zakopalová

Ve fedcupovém týmu je sice až pátou hráčkou, ale jako páté kolo u vozu se před finálovým duelem Fed Cupu rozhodně necítí. Klára Zakopalová se za normálních okolností do sestavy pro utkání se Srbskem nevejde, ale zklamaná nebo naštvaná není. Naopak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Zakopalová | Zdroj: ČTK

„Tu asi nikdo jiný nosit už nebude,“ směje se Zakopalová. Bílá tepláková souprava se jménem a letopočty českých nebo československých fedcupových vítězství jí zůstane, a stejné to bude se zážitky z tohoto týdne.

„Strašně mě baví ten tým. Je to úplně něco jiného. Na turnajích jsme individualisti a jedeme každý na sebe, ale tady cítím týmovou atmosféru. Pomáháme si navzájem a je to strašně příjemné,“ říká Klára Zakopalová, která si nemyslí, že by šlo o něco hraného nebo nepřirozeného. Ostatně ze společenských akcí či tiskových konferencí to docela dobře poznáte.

„Myslím, že máme famózní tým, protože máme super atmosféru (smích). Řekla bych, že je to ideální,“ potvrzuje za celý tým Lucie Šafářová, takto to funguje už delší dobu, na rozdíl od srbského tábora, ve kterém jsou dvě bývalé jedničky, ale také velké rivalky a často i zástupkyně jiných názorů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká fedcupová reprezentace se před finále spoléhá na týmový duch

„Bavily jsme se o tom. A myslím, že Péťa (Kvitová pozn. red.) říkala, že se nemají moc rády, takže to pro ně asi není ideální. Je určitě lepší vědět, že jdeme s holkama za společným vítězstvím, než když budou dvě hráčky, které se budou chtít předvést jen za sebe. Abych řekla pravdu, tak jsem je nikdy neviděla, že by se spolu bavily,“ přiznává Klára Zakopalová, že se o někdejších rozporech Jeleny Jankovićové a Any Ivanovićové trochu mluví i v českém týmu. Ale minulý čas je na místě, jako by chtěly vzkázat obě srbské tenistky.

"Při Fed Cupu si jsme blíž, a to je jediná možnost jak dojít do finále. Je potřeba se vzájemně nabíjet energií," říkala třeba Ivanovićová. "Urazily jsme dlouhou cestu a každá z nás na tom má zásluhu," narážela zase Jankovićová na velký cíl, který si v roce 2009 se svou týmovou spoluhráčkou dala. A sice prodrat se do elitní série a vyhrát pro Srbsko trofej.

Přesto se při pohledu na oba tábory zatím zdá, že ten český je přece jen sehranější a že je týmová souhra přirozená a není účelová. Navzdory zdravotním problémům jedničky Petry Kvitové i absenci pokřiku.

Pokřik nebude

„Ríšo? Vymyslel si pokřik? Ještě ne,“ naráží Petra Kvitová na univerzální schopnosti servismana Richarda Šodka. Realizační tým sestavený výhradně z mužů je samostatnou kapitolou. I z tvrdého tréninkového drilu ale poznáte, že českým tenistkám náladu rozhodně nekazí. A pochvalná slova o týmu z úst náhradnice Kláry Zakopalové zní v tu chvíli ještě o něco věrohodněji.

„Opravdu si myslím, že tým je úžasně nalděný!“

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme