US Open - muži vs ženy

O ženském sportu se říká, že je specifický. I proto někteří trenéři mužských celků by ani za nic nechtěli přecházet k něžnějšímu pohlaví. Dokonalou ukázku toho, co je na tomto tvrzení pravdy může nabídnout tenisové US Open. Tady se totiž střetávají nebo přesněji spíš prolínají tenisté s tenistkami a novinář tak přichází do kontaktu s oběma skupinami. A tak jak muži si stěžují na tom, že jim jednou nešel servis nebo podruhé forhend, tak ženy popisují situace jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo US OPEN | Foto: US Open

"Já bych to nijak nerozebírala, prostě si myslím že jsem si to zasloužila. Je to na mně, jestli se proberu do konce sezóny ještě nebo jestli mi to takhle bude vyhovovat." To byla první reakce Ivety Benešové na to, proč nepřešla na posledním grandslamu sezóny do druhého kola. Psycholog by řekl, že ženy vnímají svět mnohem víc pocitově. Pokud je novinářem ovšem muž, je možné, že poprvé tak úplně neporozuměl a proto se zeptá jinak.

"Ne, to vůbec, tak moc tam nejsem teďka na kurtě. Mám zbytečně moc věcí okolo, které mě teď ruší. Nevím, musím se trošku srovnat do konce sezóny. Člověk může mít výpadek, to je v pohodě, ale toto je vyústění mojí měsíční práce, spíš nepráce." Pokud jde o naši ženskou tenisovou jedničku, zaujme člověka slovo nepráce. U profesionálů by se to stávat příliš nemělo, ale Iveta Benešová nejspíš zřejmě skutečně neměla svůj den, nejen na kurtu. "Nevím. Já nevím co se děje. Sama nevím."

Přehrát

00:00 / 00:00

US Open - muži vs ženy

Každopádně pro jinak sympatickou blondýnku turnaj úplně neskončí. Zahraje si totiž ještě čtyřhru po boku Barbory Strýcové - Záhlavové. Mimochodem, pro novináře je toto složení čtyřhry smrtelnou kombinací, když si poslechnete reakci partnerky Ivety Benešové na vlastní postup do druhého kola dvouhry. "No první set jsem se moc nesoustředila, byla jsem myšlenkami úplně někde jinde. Já před tím zápasem a posledních pár dnů se necítím moc dobře. Tak jsem myslela, jestli jsem na tom dobře. Takže jsem se na tom kurtě nesoustředila, furt jsem se koukala na Kubu, na ségru a takhle, takže jsem nebyla přímo na tom kurtě."

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme