US Open potvrdilo pověst nejhlučnějšího grandslamu sezony už v kvalifikaci

Možná se Vám někdy stalo, že jste klepali na stěnu panelového bytu a prosili hlučné sousedy o trochu klidu. Něco podobného teď mohlo napadnout i profesionální tenisty v dějišti US Open v New Yorku, kteří kolem sebe také nejrůznější rušivé zvuky slyší. Jenže, narozdíl od trpících nájemníků, nemají šanci na zjednání pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol na US Open | Foto: Jaroslav Plašil

Zatímco tenisté bojovali v kvalifikaci, kromě letadel nad hlavami, na které jsou v New Yorku zvyklí, se ještě o pár desítek metrů dál ozývaly vrtačky brusky a další nástroje. Jestli-že se o US Open říká, že je nejhlučnějším grandslamem, pro kvalifikaci to platí dvojnásob.

„První den jsem hrála na čtyřce a tam to montujou hned vedle. Je to hrozné, moc ohled neberou,“ říká Kristýna Plíšková, která měla to štěstí, že svůj poslední vítězný zápas kvalifikace na zmíněném kurtu číslo 4 nehrála, narozdíl třeba od Lukáše Rosola, který tam podlehl ve dvou setech Argentinci Pellovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

US Open ruší kromě tradičních přeletů letadel také vrtačky a brusky, některým tenistům do ubírá na klidu

Do tenisového areálu zavítá od pondělka do přespříští neděle přes 700 000 návštěvníků, a tak se pořadatelé snaží, aby jim nic nechybělo. Proto ten rámus a spěch zároveň, tak aby bylo do startu hlavní soutěže hotovo.

„Tady je to takové vždycky, spousta lidí a chaos, člověk se od toho musí oprostit,“ říká Jan Hájek, kterého může rámus rušit jen při tréninku. Narozdíl od některých minulých grandslamových turnajů totiž nemusí kvalifikací procházet a to se tady v rušném New Yorku obzvlášť hodí.

Ale na druhou stranu, podmínky jsou pro všechny stejné, a i když je třeba pro tenistu ve velkém hluku kolikrát obtížné slyšet úder soupeře, o výsledku pochopitelně rozhodují hlavně jiné věci.

Stavební práce na US Open | Foto: Jaroslav Plašil

„Podle mě jde o to, jestli se člověk chce soustředit na tenis. Je to každého věc, já když jsem na kurtu, soustředím se jenom na tenis. Od toho tu jsem, je to moje práce,“ dodává Jan Hájek, který si dnes půjde do hlučného areálu rád před začátkem US Open zatrénovat.

Narozdíl od kvalifikací zocelené Kristýny Plíškové. Ta se na svou newyorskou premiéru v hlavní soutěži sice moc těší, ale na volný den, a s tím i související trochu klidu, možná ještě víc.

„Určitě jsem ráda, že mám volno. V neděli už si ale půjdu zahrát a pak uvidíme.“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme