USA reprezentují děti českých migrantů. Na 'ová' v příjmení v Brně zapomínám, směje se tenistka Melicharová

Česká tenisová škola je ve světě vyhlášená a dlouhodobě z ní těží také Američané. Ve Spojených státech našli nový domov někteří špičkoví hráči a odborníci už v době komunistického režimu, nyní ale Ameriku reprezentují i některé děti českých přistěhovalců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicole Melicharová (vpravo) vypadla v ženské čtyřhře ve druhém kole | Foto: Jaroslav Plašil

České povzbuzování při zápasech Američanů? To na US Open v New Yorku není nic neobvyklého. Vnímají je při svých zápasech Sebastian Korda, syn někdejšího grandslamového šampiona Petra, junior Patrik Kypson, který má také české kořeny, a slýchala je také Nicole Melicharová.

„Když se mě v Česku ptají, jak se jmenuju, tak říkáme Melichar (krátká pauza, pozn. red) ová. Vždycky na to ‚ová‘ zapomenu. Už na to nejsem zvyklá,“ usmívá se Nicole Melicharová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeština zní na US Open nejen při českých zápasech. Američanku z Brna Nicole Melicharovou sledoval reportér ČRo Jaroslav Plašil

Narodila se sice v Brně, ale jinak žije stejně jako sestra a rodiče v Americe.

„Rodiče vaří česky, a když přijeli do Států, tátovi strašně nechutnal americký chleba. Tak jsme se museli naučit péct český a pečeme ho každý týden. Pak vaří guláš, vepřo knedlo zelo, svíčkovou. A když slavíme třeba Vánoce, tak 24. večer, a ne 25. jako Američané. Ale už jsme to nějak spojili dohromady,“ vysvětluje 23letá tenistka.

V New Yorku už dohrála, v grandslamové soutěži deblistek vypadla ve druhém kole a stále hlavně sbírá zkušenosti. Ale když už se dokázala prosadit v těžké konkurenci amerických tenistek, má i smělé cíle.

Šťastnější než po grandslamovém triumfu. Syn Petra Kordy úspěšně debutoval na US Open

Číst článek

„Strašně ráda bych někdy vyhrála nějaký grandslamový turnaj. Letos se v deblu snažím dostat do padesátky v deblu, ale ráda bych se dostala do desítky. Nevím, jestli je možné být světovou jedničkou,“ přiznává, i když ví, že se takto zasní spousta tenistek.

Jejich kariéra je také celkem krátká. I proto kromě tréninků dálkově přes internet studuje univerzitu. „Ale je to těžké. Když něčemu nerozumím, nemůže se zeptat profesora. Člověk musí sám a je to náročné, ale baví mě to,“ říká Nicole Melicharová.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme