Utkání s Kazachstánem poznamenaly vnější faktory

Před vypuknutím souboje mezi třetím nejlepším týmem daviscupového žebříčku a nováčkem světové skupiny vypadalo vše optimisticky. I když o pár dní dříve Radek Štěpánek oznámil, že nepřijede a v médiích proběhla roztržka s Janem Hernychem. Slova nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila po příjezdu týmu do Ostravy úspěch nepřipouštěla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hájek s nehrajícím trenérem českého daviscupového týmu Jaroslavem Navrátilem | Zdroj: Reuters

„Máte doma Kazachstán. I když těžkého, tak přijatelného soupeře. Tak jako prohrát doma a hrát v září baráž, je strašně těžký.“

Češi se tedy pasovali do role favorita. Favorita, který ale bezmezně věřil, že všechny tři body zařídí jediný muž Tomáš Berdych.

„Když se ode mě očekávají tři body, tak je to pro mě náročnější,“ postěžoval si na náročnost své role snad poprvé veřejně za několik posledních let Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Sajbot rozebírá neúspěch českých tenistů

Tlak na jeho osobu vzrostl už po loňských úspěších v Paříži a Wimbledonu. A logicky se ještě zvýšil poté, co pouze na Berdychovi ležel osud celého týmu.

„Je to obrovská porce času stráveného na kurtu ve strašně vypjatých podmínkách. Možná ne ani fyzicky, ale psychicky je to hodně náročné. Člověk nemá čas na to si oddechnout.“

Roli spasitele Berdychovi neusnadnil ani fakt, že v pátek odcházel z kurtu až po 22. hodině. Stejně jako, že každý další hrací den začíná u nás vždy o hodinu dřív, než ten předchozí.

To s faktem, že se Davis cup na rozdíl od obyčejných turnajů hraje na tři vítězné sety vytváří koktejl, který stráví jen ti nejodolnější.

„Je to jedna z nejtěžších možných soutěží, kdy člověk může opravdu dlouhou dobu strávit na kurtu. Srovnávat to s jinými sporty je nereálné. Odehraje se jeden zápas, pak mají ti sportovci čtyři dny volna a pak teprve jdou na další," uzavírá Tomáš Berdych, který na kurtu strávil od pátku do neděle něco přes osm a půl hodiny a v těchto chvílích už letí na turnaj do Indian Wells.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme