Už zvládám i těžké míče, těšilo Berdycha po utkání s Tsongou

Tomáš Berdych bude ve hře o postup do semifinále Turnaje mistrů i ve svém posledním utkání ve skupině. V zápase, ve kterém mohly jeho naděje předčasně skončit, porazil Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 7:5, 3:6 a 6:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych prohrál na úvod Turnaje mistrů s Andym Murraym | Zdroj: Reuters

Když Tomáš Berdych při nástupu na kurt proplouval kouřovými efekty, mohl tušit, že ani jeho vyhlídky na postup do semifinále nejsou zrovna v dohlednu. Jinými slovy, věděl, že musí nutně zvítězit, aby své šance neztratil už po druhém ze tří zápasů ve skupině.

Někdo si v takových mezních situacích libuje, protože ho pokaždé přinutí k ještě lepšímu výkonu, čeští fotbalisté by mohli vyprávět... Jenže je zrovna tak řada sportovců, na které výsledkový nůž na krku zapůsobí skoro jako ten opravdový. Tělo zdřevění a v případě tenisty raketa přestane posílat balonky správným směrem.

„To je ale s nadsázkou řečeno, člověk je na to zvyklý. Ať už třeba od zápasů v Davis Cupu, kde člověk nastupuje za nepříznivého stavu nebo za stavu, kdy by chtěl, aby to vypadalo jinak. Tohle tady určitě nehrálo žádnou roli,“ říká Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych zapracoval i na zvládání těžkých situací a v zápase s Tsongou se mu to vyplatilo

Podle něj spíše záleží na tom, kdo a za jakých okolností proti němu stojí. Kvalita soupeře, vlastní forma, nemoc či zranění, to všechno je zřejmě pro výsledek zásadnější než tlak pramenící z důležitosti zápasu.

„Když se člověk cítí skvěle a všechno funguje tak, jak má, možná, že i když je pak tlak trochu větší, víc si to užívá. Samozřejmě že když se mu nedaří, pere se s tím a tohle mu v takovém případě nepřidá. Záleží na tom, v jaké je člověk situaci.“

Přesto, poslední zápas proti Tsongovi naznačil, že Tomáši Berdychovi větší tlak nemusí zrovna vadit. A vidět to bylo hlavně v úvodní hře rozhodující třetí sady, kdy český tenista podával za stavu 15:40 a čelil dvěma brejkbolům soupeře. Přijít v tu chvíli o servis, asi by set skončil jinak než 6:1.

„Je to věc, na které jsem se snažil v poslední době zapracovat, na těchto těžkých míčích. Je pořád ale lepší varianta, aby jich nebylo tolik, abych nechodil tak daleko na tenký led, zápas by pak nemusel dopadnout dobře. Ale jsem rád, že se mi to daří takhle zvládat.“

A Tomáš Berdych díky tomu nebude hrát v pátek proti nejlepšímu hráči světa Novaku Djokovičovi pouze o body a čest, ale také o postup do semifinále Turnaje mistrů.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme