Úžasný pocit, zářila po postupu do osmifinále Iveta Benešová

Český tenis bude mít vedle mužského osmifinále také zastoupení v ženské dvouhře Australian Open. Mezi nejlepších šestnáct se na grandslamovém turnaji se vůbec poprvé probojovala v kariéře probojovala Iveta Benešová. Turnajovou šestnáctku Rusku Pavljučenkovou zdolala 6:3, 1:6 a 7:5. S Ivetu Benešovou si v Melbourne po zápase povídal Jaroslav Plašil.

Jedna ze čtyř postupujících Čechů Iveta Benešová

Jedna ze čtyř postupujících Čechů Iveta Benešová | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Iveta Benešová jako osmifinalistka grandslamového turnaje, jaké to je?
"Úžasný pocit, za tu dobu co hraju tenis, a to bylo hodně grandslamů, konečně čtvrtý kolo. Hrozně si to užívám a těším se na další zápas."

Za co to je odměna, kdyby jste mohla všechno shrnout?
"Nevím, asi že jsem u toho vydržela. Za tvrdou práci, hodně jsme s novým kondičním trenérem zapracovali na pohybu, takže určitě dík patří i jemu a všem lidem okolo mě."

00:00 / 00:00

Když by jste se měla podívat na utkání s Ruskou Pavljučenkovou zpátky, bylo trošičku jiné v tom, že se pro vás ze začátku vyvíjelo dobře, ale pak se to zaseklo. Neznervóznělo vás to trošičku, že jste přestala hrát svoji hru, kterou jste se tady do té doby prezentovala?
"Rozhodně jsem nečekala, že vyhraju zase 6:3, 6:2 v suchým triku. Byla jsem ráda, že jsem dobře začala, hned jsem vedla tři nula a set dohrála. Očekávala jsem, že se zlepší a bude to ve druhém setu těžký, což taky nastalo. Pak jsem měla hodně velký problémy. Byla jsem překvapená, jak se soupeřka hýbala vzhledem k tomu, že je silnější než já. Bylo těžký na ní uhrát balón, je šikovná, má výbornou ruku. Tím, že je silnější, tak zaklekne, narazí to a míček letí strašně rychle. Ve třetím setu jsem se snažila udržet servis, protože bylo těžké jí brejknout. Čekala jsem, kdy dostanu šanci na její servis a ta naštěstí přišla."

Jste ráda, že jste si prošla touto situací, která pro vás nebyla ideální?
"Určitě bych to chtěla mít snadnější než 7:5 ve třetím setu. Ale v těch situacích jsem to zvládla dobře, nebála jsem se a uhrála to."

Minule jste říkala, že se třetího setu nebojíte, máte dost sil, které vám postupně nabývají zpátky. Bylo to tak i v tomto zápase, cítila jste se v pohodě?
"Už mi síly trochu docházeli, ale na žádné křeče to nebylo. Nebo, že bych nemohla, to rozhodně ne. Ale je jasný, že je člověk během zápasu trochu unavený, když je takhle dlouhý. Navíc mě soupeřka tlačila a myslím, že jsem toho naběhala dost, ale cítím se v pohodě."

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít