V Dillí bylo přes 50 stupňů. Vedro vydrželi tenisté i čeští fanoušci

Nejen tenisté pořádně propotili své dresy kvůli záchraně světové skupiny Daviova poháru v indickém Dillí. V padesátistupňovém vedru k postupu pomohly i desítky českých fanoušků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obrovské vedro vyčerpávalo v Dillí tenisty i fanoušky

Obrovské vedro vyčerpávalo v Dillí tenisty i fanoušky | Zdroj: ČTK

„Měřili jsme teplotu a je tu víc než 50 stupňů. Byli jsme tu ještě před začátkem zápasu a od té doby tu stojíme ve více jak padesátistupňových vedrech,“ říká fanoušek českých tenistů v Dillí Ludvík Lohr.

I fandění Čechů v hledišti pomohlo tenistům k udržení v elitní skupině Davisova poháru. Díky výhře Jiřího Veselého v prvním nedělním singlu nad Indem Bhambrim získali potřebný třetí bod a také příští sezonu si zahrají o salátovou mísu s těmi nejlepšími týmy světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Dillí podporovalo české tenisty několik desítek fanoušků, neodradilo je ani obrovské vedro

„Žijeme tu už dlouhodobě, pracujeme na ambasádě a na tenise jsme třetí den. S aklimatizací je to složité. Letošní podzim je v Dillí extrém. Touhle dobou už bývají teploty níž, určitě to nepřesahuje 50 stupňů na sluníčku. Obdivuji tenisty, že to vydrží,“ vyznal se fanoušek.

Na třídenní zápas se musel připravit. „Je třeba hodně vody, dobré zázemí, ručník a výdrž. Člověk si musí zvyknout, že bude zpocený,“ usmívá se Ludvík Lohr po výhře českých daviscupových reprezentantů 3:1. Závěrečný pátý zápas, ve kterém by o nic nešlo, byl zrušen.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme