V neoblíbeném městě proti neoblíbené soupeřce Ostapenkové. Kvitovou čeká těžký úvod US Open

Jedno náročné období má sotva za sebou a už ji čeká další. Česká tenistka Petra Kvitová se chce po bronzovém olympijském vystoupení odrazit k lepším výsledkům. Čeká ji ale ten nejméně oblíbený grandslam, před startem US Open ještě není úplně zdravá a navíc se v prvním kole střetne s lotyšskou tenistkou Jelenou Ostapenkovou, kterou dosud nezdolala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Foto: Reuters

Petra Kvitová se usmívá, ale je toho dost, co ji teď náladu nemusí vylepšovat.

Už pár týdnů sice hraje zřejmě vůbec nejlépe v problematické sezoně, ale od 17 hodin ji na US Open čeká soupeřka, se kterou zatím jen prohrávala.

A k tomu ještě ten New York, který si za těch deset let, co sem jezdí, stále nestihla zamilovat. A přitom se zdejší pořadatelé snaží a neustále tady něco vylepšují.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českou tenistku Petru Kvitovou před pondělním startem US Open zlobí zdraví. V New Yorku s ní mluvil reportér Jaroslav Plašil

„Vypadá to moc hezky, ale přece jenom lidí na začátku je tady strašně moc. Bohužel jich neubylo ani se nerozprostřeli,“ přiznává Kvitová, která nevylučuje, že sem podobně jako loni bude jezdit jen na zápasy.

„Uvidíme, jak turnaj půjde a nepůjde. Asi bych se nezlobila, kdyby to bylo v takovém módu jako loni, i když bych zdravotně byla schopna trénovat. Přece jen je tady mumraj, navíc jsem teď odehrála zápasy, takže myslím, že bych tohle všechno ani extra nepotřebovala,“ říká česká dvojka o nejlidnatějším městě USA.

Začátek zřejmě rozhodne. Kvitová ví, že pokud si poprvé v kariéře i v ne zrovna oblíbeném New Yorku poradí s Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska, pak teprve může začít plánovat. Teď na US Open krátkodobě a po turnaji i dlouhodobě.

Je to jen pár dní, co ji Karolína Plíšková sesadila z pozice české jedničky, takže na to zatím neměla čas myslet. „Kája si to zaslouží, hrála super. Nemám vysněnou sezonu, ale možná mě to zase nakopne a budu se chtít vrátit zpátky,“ dodává Kvitová.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru