V Pekingu uhrála Kvitová jediný game. V Londýně patří k favoritkám

Na minulých olympijských hrách v Pekingu uhrála jen jediný game, na ty aktuální ale vyráží jako jedna z favoritek na některou z medailí. Z Vídně dnes odlétá do Londýna nejlepší česká tenistka Petra Kvitová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štastná Petra Kvitová po vítězství v úvodním kole Wimbledonu | Zdroj: Reuters

Letní olympijské hry se konají jednou za čtyři roky, a právě na příkladu nejlepší české tenistky je dobře vidět, jak moc se může během jen několika let kariéra sportovce změnit.

Vždyť v době her v Pekingu uzavírala Petra Kvitová šestou desítku světového žebříčku pro ženskou dvouhru, na účast v olympijské soutěži singlistek tudíž ještě neměla nárok, startovala jen v turnaji deblistek a odnesla si z něj jediný výsledek 1:6, 0:6.

Co se stalo od té doby, netřeba dlouze zmiňovat, jde o úspěchy notoricky známé. Takže jen stručně: loňské vítězství ve Wimbledonu, k tomu řada dalších triumfů a navazujících ocenění. To všechno postavilo Petru Kvitovou hned na začátku aktuálního olympijského roku do role osobnosti, od které toho veřejnost pokaždé hodně očekává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová míří na OH do Londýna, kde bude narozdíl od Pekingu patřit k favoritkám

„Okolí, fanoušci, všichni očekávají, že to teď půjde a už se to nikdy nezastaví. Ale porážky můžou přijít a zase se můžu hrabat nahoru. Budu samozřejmě ráda, když aspoň napodobím něco z loňského roku.“

Zhruba půl roku staré přání zatím Petře Kvitové vychází, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Sice ještě v této sezoně na velkém turnaji neporazila soupeřku z nejužší špičky, neobhájila vítězství ve Wimbledonu a zatím nehraje tak skvěle, jako v nejpovedenějších částech loňského výjimečného roku.

Na druhé straně dokáže častěji vyhrávat zápasy, ve kterých se trápí, vylepšila svá umístění z Melbourne i Roland Garros a na žádné významné akci na rozdíl od drtivé většiny svých konkurentek výsledkově neselhala.

Takže i proto se může česká tenistka řadit k největším favoritkám olympijského turnaje. Navíc bude hrát na oblíbených travnatých dvorcích All England Clubu a podobně jako třeba na Fed Cupu v barvách své země, což je pro dvaadvacetiletou tenistku pokaždé speciální motivace.

„Už odmalička mám hrozně ráda zápasy, kde se hraje za Českou republiku. Strašně ráda reprezentuju.“

Petra Kvitová bude v Londýně Českou republiku reprezentovat v ženské dvouhře a společně s Radkem Štěpánkem také ve smíšené čtyřhře, konkrétně ve wimbledonském areálu, hned v první polovině olympijských her.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme