V rozhlase na pražských Vinohradech je už podruhé vystavený Davisův pohár

Měsíc po tenisovém triumfu v Davis Cupu si idé můžou stříbrný pohár prohlédnout v budově Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech. K vidění je ve foyeru budovy dnes a zítra od devíti do osmnácti hodin. Zájemci můžou přijít přímo do hlavní vrátnice ve Vinohradské ulici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V budově Českého rozhlasu je k vidění Davisův pohár | Foto: Khalil Baalbaki

Na salátovou mísu se už přišly podívat desítky lidí, většinou se o výstavě dozvídají z vysílání Radiožurnálu. Přicházejí sem hlavně tenisoví fanoušci, školní třídy nebo mladí tenisté.

„Byl jsem na prvním Davis Cupu v roce 1980. Teď jsem se tam sice nedostal, ale sledovali jsme to nadšeně v televizi,“ říká jeden z návštěvníků, který se na pohár přišel podívat.

„Nepředstavoval jsem si ho tak veliký, ale tak lesklý jo. Mísa na salát je krásná,“ dodává.

Stříbrná pečlivě vyleštěná mísa stojí na třídílném podstavci. Návštěvníci se dozvědí zajímavé detaily o poháru. Například, že měří 110 centimetrů a váží 105 kilogramů.

Pohár bez podstavce je vyroben z 217 uncí stříbra a spodní část je široká 107 centimetrů. Lidé se v rozhlase dozvědí třeba i to, kde bude štítek se jmény vítězů. Ten se zatím ale terpve vyrábí.

Titul v Davis Cupu Češi obhájili 17. listopadu. Ve finále porazili srbské tenisty, kterým k vítězství nepomohla ani světová jednička Novak Djoković, 3:2 na zápasy.

Davisův pohár si mohou návštěvníci rozhlasu prohlédnout už podruhé. Naposledy měli tuto možnost loni v listopadu po vítězství českých tenistů nad Španěly.

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme